banner80

TDF’nin Trabzon Günleri 18 Şubat’ta Bursa’da

Trabzon Dernekleri Federasyonu 18-21 Şubat tarihleri arasında Bursa Merinos AVM’de düzenleyeceği Trabzon Günlerinin hazırlıklarına başladı.

TDF’nin Trabzon Günleri 18 Şubat’ta Bursa’da
banner71

Trabzon Dernekleri Federasyonu 10 yıldır İstanbul’da düzenlediği Trabzon Günlerini Anadolu’ya taşıyor.

 

Merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Trabzon Dernekleri Federasyonu, 2005 Yılından bu yana İstanbul Feshane’de düzenlediği Trabzon'un Fethi, Trabzon Kurtuluş Günleri ve Trabzon Tanıtım Günleri ile Trabzonluları birbirleri ile kaynaştırıyor.

 

2015 yılında aldığı kararla etkinlikleri daha geniş kitlelere yaymayı amaçlayan TDF, Trabzon Valiliği ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte ülke genelinde, yedi bölgede yedi il belirleyerek bu etkinlikleri Anadolu ve Avrupa’ya taşımaya karar verdi.

 

17-20 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya’da faaliyet gösteren Antalya Trabzonlular Derneği ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikle Antalya ve bölgesinde yaşayan Tüm Trabzonlular, dört gün süre ile birbirleri ile hasret gidermenin mutluluğunu coşkuyla yaşadılar. 

 

TDF bu kez Bursa’ya açılıyor. 18-21 Şubat tarihlerinde Bursa Merinos Kültür Merezi’nde düzenlenecek olan etkinliklerle Bursa ve çevresindeki Trabzonlular buluşacak.

 

TDF Genel Başkanı Mustafa Demir yaptığı açıklamada; “Trabzon’un Kurtuluşu ve Trabzon Tanıtım Günleri ülke genelinde hemşehrilerimizin yoğun olduğu her ile yayılarak devam edecektir. Antalya programımızdan sonra, 2012 yılından beri çalışmalarını birlikte yürüttüğümüz Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte Bursa’da da etkinlik yapmaya karar verdik. Nisan 2014 yılında Merinos Kültür Merkezi’ne yapmış olduğumuz müracaatla sözleşmelerimizi imzalayarak 18-21 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Trabzon'un kurtuluşunun 98.Yıldönümü kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri etkinliğimiz ile ilgili çalışmalarımız tamamlama aşamasına gelmiştir. Bununla beraber diğer illerle çalışmalarımız komisyon tarafından devam etmektedir. Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi ile Bursa'da yapacağımız etkinlikler ile ilgili, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çepni'yi ziyaret ederek bilgi verdik. Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz her konuda bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Bursa'da yaşayan tüm hemşehrilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.


Ziyaretlere Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir, Başkan Vekili Hüseyin Ayaz, Başkan Yardımcıları Ali Osman Yıldırım, Ali Turan Gür, Genel Sayman Salih Zeki Durmuşoğlu, Genel Sayman Yardımcısı Dilek Bulut, Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Çakır, Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu, Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Akyıldız, Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Eski Başkanı Orhan Aygün ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Trabzonlu hemşehrimiz Mehmet Şenocak katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21