banner80

Of Mardin Köprüsü projesinde Ayhan Aydın’a ödül

Of Yurt Müdürlüğü görevini yürüttüğü esnada hayata geçirdiği “Of Mardin Kardeş Yurt” projesi ile Ayhan Aydın’a onur üyeliği ve fahri hemşerilik beratı verildi.

 Of Mardin Köprüsü projesinde Ayhan Aydın’a ödül
banner71

Yaşama Dokunanlar Platformunun hazırladığı 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Toplumsal Bütünleşme Programı İstanbul’da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Sunuculuğunu Gazeteci Birsen Ertan’ın yaptığı Platform Başkanı Sevinç Mercan ve Genel Koordinatör Türkiye’nin Yaşam Koçu Sosyal Siyaset Uzmanı Murat Cuhadar'ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa çok sayıda Belediye Başkanı, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcisi ve İş Dünyası temsilcilerinin yanı sıra Milletvekilleri katıldı.

 

Programda ayrıca Ressam Sevinç Mercan tarafından hazırlanan 15 Temmuz konulu Resim Sergisinin de açılışı yapıldı. 81 ilden katılımın sağlandığı programda 15 Temmuz Şehitleri Anısına özel seronomi gerçekleştirildi. Darbe kalkışması sürecinde sokaklardaki eylemlere öncülük eden kişi ve kuruluşlara millet şükran şilti takdim edildi.

 

Programda 2013 Yılında Yurtkur Of Yurt Müdürü iken “Mardin & Of Kardeş Yurt Projesi”ni hayata geçiren Yurt Müdürü Ayhan Aydın’a İstanbul Mardin Dernekleri Başkanlığı tarafından "Onur Üyeliği ve Fahr-i Hemşehrilik Beratı"  takdim edildi.

 

Törende beratını alan Aydın yaptığı açıklamada; “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik duygularımızın güçlenmesi ve Milletçe kenetlenmemiz gereken bir süreçten geçmekteyiz.   2013 Yılında gerçekleştirdiğimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Yurtkur'un ilk ve tek Kardeş Yurt Projesi olan "Of - Mardin Kardeş Yurt Projesi"ni hayata geçirmenin gururunu yaşadık.  Bu gün İstanbul Mardinliler Derneğinin Fahri Üyeliği ve Fahri Hemşehrilik payesini almanın onurunu yaşamaktayım. Mardin ve Trabzon kardeşliği için bu güne kadar emeği geçen tüm dostlara tebriklerimi ve saygılarımı sunuyorum.  Trabzon Mardin kardeşliğinin her alanda gelişerek tüm ülkemize örnek olmasını ve yeniden Kardeş Türkiye’nin oluşmasına öncü olmasını diliyorum. Bu dostluk köprüsüne katkı sunmanın gururunu yaşıyor, tüm Mardinli kardeşlerimizi, Trabzonlu kardeşlerimizi ve 78 milyon kardeşimizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21