Türk Milleti darbeyi göğsüyle püskürttü

Acılar, insanların ve toplumların hayatında onları olgunlaştıran önemli bir yere sahiptir. Bu düşünceden yola çıkarak olgunlaşmak için ille de acı çekmemiz gerekir demiyoruz. Ama hayat tecrubesi anlamında yaşanan sıkıntı bize yeni çözüm yolları sağlar. Ülke olarak çok badireler atlattık, çok göz yaşı döktük. Her birinde yenilmedik ama yenilendik. Bu yenilenme bize yeni çıkış yolları sundu. Hayat çizgisi zorluklarla örülenlerin hayatlarında sıkıntıları olabilir ancak umutsuzluk olmaz.

 

Osmanlı'nın son dönemlerinden itibaren siyasette bugünküne benzer olaylar yaşanmıştır. İstikrarsızlık, güçsüzlük ve kaos ortamınını oluşturan yönetim gaspı anlamına gelen  darbeler cumhuriyetle birlikte evrilerek yeni boyut kazandı. Halkın yönetimi olan cumhuriyet ve onun seçimle şekillendiren demokrasi kendini daima milletin yöneticisi olark gören bir sözümona elitin elinde maskaraya dönüştürüldü ülkemizde. Milleti yönetmeyi kendilerine bir hak olarak görenler millete rağmen söz sahibi olmanın hakkını elinde tutmak için milletin ordusunu ellerinde oyuncak ettiler yıllarca. Artık alışılmış hale gelen her on yılda bir darbe ile sonuçlanan bu garebete millet dur dedi. Yetkiyi benim için benim temsilcilerim kullanır dedi.15 Temmuz Türk Siyasi tarihinde önemli kilometre taşlarından biri olacaktır. Bu tarihe hep atıfta bulunulacaktır.

 

Ya caniler  başarsaydı?

Kendi ülkesinin huzurunu bozan, kendi halkını düşman belleyen bir zihniyet başarılı olamadığı için Rabbimize şükürler olsun. Bunlar bu milletin evladı değildir. Sureti halktan görünen halk düşmanıdır bunlar. Düşmanın siyasi emelleriyle kendi emellerini tevhid eden bu zavallılar Allah korusun başarsaydı milletin hali nice olurdu. Hayal etmesi bile korkunç. Milletin üzerine tankı süren, milletin uçağıyla milleti bombalayan, merhametsizlikten gözleri dönmüş bu canilerin girişteki yatıklarına bakarsanız başarılı olsalardı yapacakları katliamın boyutunu siz düşünün.Allah milletimizn düşmanlarına fırsat vermesin?

 

Darbeyi kim önledi?

Tabi ki her başarıda önemli olan kişiler ve etkenler vardır. Resim  netleştikçe daha belirginleştikçe de en önemli unsur Türk Milleti olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu görüyoruz. Çok sesli medya olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Halkını hakkını araması için sokağa davet etmesi, kendisinin de onların yanında yer alacağını belirtmesiyle halk seller gibi alanlara indi. Göğsünü tanka, tüfeğe ve bombalara karşı set eyledi. Ölüm pahasına da olsa tankların önüne yattı, tankların üstüne çıkarak bu kirli oyunu bozdu.TRT'yi kuşatınca, TRT'den bildiri okutunca herşeyin eski darbeciler gibi işlerini halledeceğine inananlar yanıldı. Diğer ulusal kanallar yayınlarını halkın lehine sürdürerek halkı bilgilendirip alanlara hakim olmasını sağladı.Tüm kanallarda bu görüntüler olunca psikolojik olarak darbeciler kaybetti. Nerede bir sorun oluşmuşsa TV'lerden haber alan Türk Milleti imdada koştu.

 

Bekle görcülerin herkes farkında

Türkiye'nin ve bulunduğu bölgenin tüm planlarını etkileyen bu hain girişime karşı safını ilk anda belli edenler işin gerçek samimileri oldular. Gerek darbenin planlanmasında ve yürürlüğe konmasında sonuca göre vaziyet alanları bu millet anlamadı değil. "Kazanana" oynayanlar kaybetmediklerini düşünse de onlar da kaybettiklerini görecekler. İçeride ve dışarıda var olan bu kişileri milletimiz ve tarih not etmiştir. Tehlikenin geçmediğinin farkındayız. Bundan sonra milletimizin yükü ve işi daha da zorlaştı. İçeride tüm kurumlardan bu urlu yapılar temizlenmeli. Adaletsizliklere fırsat verilmemeli, topyeküncü bir cezalandırma yapılıp yeni 28 Şubat mağdurlarına sebebiyet verilmemelidir. ABD ve Batı'nın yüzünü bir kez daha gödük bizi şaşırtmadılar. Ama Türk Milleti onları cesur duruşuyla şaşırttı. Türk Milleti tüm dünyaya güzel mesaj verdi. İnşallah sonuna kadar bu devam eder.

 

Güzel olan bir şey de iktidarıyla, muhalefetiyle, basınıyla, halkıyla güzel birlik görüntüsü verdi Türkiye. Rabbim bu birliğimizi bozmasın. Aramıza ayrılık çıkarmak iteyenlere fırsat vermesin. Bir kez daha gördük ki Cuhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer almak ülkenin yanında yer almakla eş anlama geldi. Erdoğan'ın kaderi Türkiyenin kaderiyle eş hale geldi. Kader birliği bu olsa gerekir. Allah Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve milletimizin yardımcısı olsun. Onlara tuzak kuranların oyunlarını bozsun. Rabbim milletimizin birliğini ve dirliğini daim etsin. Burada kazanan Mazlum milletlerin umudu Türkiye olmuştur. Yeni bir dünyanın kurulmasında bu olay bir milat olur inşallah.

YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 5 yıl Önce

sayın hocam sadece şunu söyliyeyim cok eski değil siz yine yazarken çok defa ftö sıkıntılı derken ya işte çocuklarımız okuyor allah vs bunlar yanlışı olmaz, diyordunuz.şimdi diyorum ki allah göstermesin darpe olmuş olsaydı hala güvenmediğim kişiler biz hocayı severiz çok makremesini yedik zaman hep aldık yanınızdayız dertiler yanlışmıyım acaba.

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21