Trabzonspor’un Yeni Başkanı Muharrem Usta

Trabzonspor’un 3 başkan adayının kıran kırana yarıştığı 70.Olağan Genel Kurulunda Muharrem Usta başkanlığa seçildi.

Trabzonspor’un Yeni Başkanı Muharrem Usta

Trabzonspor’un 70. Olağan Genel Kurulu Hayri Gür Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Mevcut Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta’nın yarıştığı kongrede Muharrem Usta 3 oy farkla başkanlığa seçildi.

 

9997 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu Genel Kurul’da yaklaşık 7 bin 4 yüz delege oy kullandı. Geçerli oyların 3 bin 62’sini alan Muharrem Usta başkanlığa seçilirken Celil Hekimoğlu 3 bin 49 oy aldı. Mevcut başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ise Bin 40 oy’da kaldı.

 

Bakan Soylu ve Milletvekilleri de oy kullandı

Hayri Gür Spor Salonunda yapılan Olağan Genel Kurul'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve Trabzon dışından gelen çok sayıda delege oyunu kullandı.

 

Omuzlarımda taşırım

Seçim sonucunu değerlendiren Mevcut Başkan İbrahm Hacıosmanoğlu; "Bu sonuç olarak bir seçim. Trabzonspor'un gerçek sahipleri burada karar verdi ve buna saygı duymak lazım. İtiraz sonucunda bir şey değişeceğini zannetmiyorum. Benim her zaman söylediğim bir şey var genel kurulun seçtiği başkanı herkes rahat bıraksın ve rahat çalışsın. Seçilen başkana saygı duyalım ve rahat çalıştıralım. Önemli olan Trabzonspor'un başarısıdır. Takımın başarısı olursa, çalınan şampiyonluklar sayılmazsa 32 yıldır şampiyon olamayan takımı kim şampiyon olursa onu omuzlarımda taşırım" ifadelerini kullandı.

 

Yeni Sezona Lucescu ile başlayacağız

Sonuç ne olursa olsun camianın her zaman yanında olduğunu hatırlatan Yeni Başkan Muharrem Usta " Kulübün mali tablosu ve sıkıntıları biliyoruz. Sorunları çözmek için işe 4 elle sarılacağız" diyen Usta; “Teknik direktör Lucescu'nun sezon sonu büyük ihtimalle Trabzonspor'un başına geçecek. Ukrayna ligi hemen hemen Türkiye ile aynı bitiyor. Bir sorun olmazsa büyük ihtimalle takımın başında Lucescu olacak ve uzun soluklu bir çalışma başlayacak. Lucescu benim yakın arkadaşımdır büyük ihtimalle gelecek sezona onunla başlayacağız" dedi.

 

Birlikte el ele verdiler

Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından üç aday birlikte kürsüye çıktı. El ele vererek delegeleri selamlayan ve birlik mesajları veren adaylar kısa birer teşekkür konuşması yaptılar.

 

İbrahim Hacıosmanoğlu yaptığı konuşmada; "Trabzonspor'un gerçek sahibi sizlersiniz. Siz de bu akşam burada yeni başkanınızı belirlediniz herkesin bu sonuca saygı duyması gerektiğini düşünüyorum ve bende saygı duyuyorum. Bu seçim 3 yıllığına yapıldı. Başkanı hata yapsa da bırakalım Trabzonspor için çalışmasına izin verelim. Her aday olduğumda siyaseten engeller karşıma çıktı. Vefasızlığı görsem de vefakar olmaya devam edeceğim" dedi.

 

Celil Hekimoğlu ise yaptığı onuşmada; "Bir yıldan beri çok emek verdik. Sizler benden çok çalıştınız. Benden çok emek verdiniz. Hakkınızı helal edin. Bu seçimi mahkemeye götürerek kazanabiliriz belki ama bu hakkımdan feragat ediyorum. Trabzonspor'u mahkeme kapılarında olmasını istemiyorum. Biz başarı istiyoruz. Muharrem Bey'e başarılar diliyorum." dedi.

 

Muharrem Usta da açıklamasında "Biz Trabzonspor için varız bundan sonrada böyle devam edeceğiz. Yüzde 75’lik bir katılımla muhteşem bir kongre oldu. Geçen seçimde Celil kardeşimle çok az farkla beraber kaybetmiştik. Ama İbrahim Bey'in arkasında durduk. Türkiye'nin ve Avrupa’nın her yanından gelen Trabzonspor sevdalılarına teşekkür ediyoruz. 50. yılda şampiyonluğa yolculuğumuzu başlattığımızı söylüyor ve herkese teşekkür ediyoruz" dedi.İŞTE TRABZONSPOR’UN YENİ YÖNETİMİ

Ahmet Çubukçu (Beyin Cerrahi Uzmanı)
Nevzat Aydın (Boğaziçi Bilgisayar Bölümü Mezunu-İş Adamı),
Önder Bülbüloğlu (Makine Mühendisi-Sanayici ve Turizmci İş Adamı)
Zeki Öztürk (Harita Mühendisi-İş Adamı)
Gençağa Meriç (Mimar-Müteahhit İş adamı)
Suat Şen (Üniversite Mezunu-İş adamı)
Orhan İlarslan (İnşaat Mühendisi Turizmci)
Coşkun Bülbül (İş Adamı)
Prof. İsmail Yüksek (Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü)
Ali Rıza Egemen (Doktor)
Gökhan Saral (İş Adamı)
Prof. Dr. Asım Ören (KTÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi)
Mehmet Yiğitalp (Uluslararası İlişkiler Mezunu-Yapımcı)
Emre Aksoy (İş Adamı)


YEDEK İSİMLER
Okan Alemdaroğlu (Eğitim Fakültesi Mezunu)
Tuncay Bekiroğlu (ODTÜ Endüstri Mezunu-MAN Ceo'su)
Özer Bayraktar (Çevre Mühendisi)
Yiğit Oğuz Duman (Endüstri Mühendisi Yönetim Danışmanı)
Adem Beder (İş Adamı)
Fatih Vardaroğlu (İş Adamı)
Erhan Çimşir (İş Adamı)

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 6 yıl Önce

ALLAH UTANDIRMASIN, TRABZON SPOR ÖZÜNE DÖNMELİ TEK BİR TANE YABANCI FUTBOLCU OLMAMALI.BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21