TDF Başkan Vekili Ayaz’dan Sür-Ak'a ziyaret

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan vekili Hüseyin Ayaz SÜR-AK, Sürmene Arama Kurtarma Derneğini ziyaret etti.

TDF Başkan Vekili Ayaz’dan Sür-Ak'a ziyaret

TDF Başkan vekili Hüseyin Ayaz Sürmene de faaliyetlerine devam eden SÜR-AK, Sürmene Arama Kurtarma ve Yardım Derneğini Başkanı Ahmet Cerrah'ı dernek merkezinde ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
            

TDF, Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak SÜR-AK, Sürmene Arama Kurtarma ve Yardım Derneği ve çalışmalarını kurulduğundan bu yana yakından takip ettiklerini belirten Hüseyin Ayaz;  Birçoğumuz sivil toplum kuruluşlarıyla uğraşıyoruz. Bildiğiniz gibi heyelanı çok olan ve  azgın dalgalarıyla boğuştuğumuz bölgemizde deniz'e dikey akan derelerimizin olması nedeniyle her zaman tehlikeli ve can, mal kayıpları çok olan farklı doğa olayları yaşanmaktadır.

            

Bu anlamda bölgemizde yaşananlar doğrudan insan yaşamıyla bağlantılı olduğu için daha çok önemsiyorum. Bölgemizin böyle bir derneğe çok büyük ihtiyacı olduğu SÜR-AK, Sürmene Arama Kurtarma ve Yardım Derneği kurulduktan  ve önemli işler başardıktan sonra daha iyi anlaşıldı.

            

Bu derneğimizi kuran ve yaşatanlara çok teşekkür ederiz. Bu kardeşlerimiz böyle kutsal bir göreve gönüllü olarak talip olarak çok büyük misyon yüklendiklerini belirterek bu çalışmaları yürütüyorlar.

 

SÜR-AK, Sürmene Arama Kurtarma ve Yardım Derneğimizin önemini, faaliyetlerini ve faydalarını merkeze uzak tüm ilçelerimize yaymamız halinde vatandaşlarımızın derneğe gerekli duyarlılığı ve ilgiyi fazlasıyla göstereceğine inancım  sonsuz.

 

TDF Başkan vekili Hüseyin Ayaz; Bu anlamda SÜR-AK, Sürmene Arama Kurtarma ve Yardım Derneğimizi gecen yıl Feshane'de stant açarak etkinliğimize katıldıkları için kutluyor ve teşekkür ediyorum diyerek; Bursa'da 18 - 21 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirecek olan Trabzon tanıtım günlerine davet etti.

 

Hüseyin Ayaz ziyaret aynısına çalışma ve başarılarından dolayı ve Başkan Ahmet Cerrah'a bir plaket takdim etti.

Haber-Foto: TDF Ajans

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21