banner80

Fatih Parkı’nda yenileme çalışmalarına başlandı

Başkan Gümrükçüoğlu, “Fatih Parkı’nı bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getireceğiz. Ağaçlarımızı hassasiyetle koruyacağız. Fatih Parkı’nı halkımızın uğrak bir mekânı haline getireceğiz” dedi.

Fatih Parkı’nda yenileme çalışmalarına başlandı
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Fatih Parkı Yeniden Düzenleme Projesi kapsamında yapım çalışmalarına başladı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Fatih Parkı’nı bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getireceğiz. Ağaçlarımızı hassasiyetle koruyacağız. Fatih Parkı’nı halkımızın uğrak bir mekânı haline getireceğiz” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihale neticesinde yapımına başlanılan proje kapsamında 9600 m2’lik Fatih Parkı’nda bulunan çocuk oyun alanı yenilenecek, 4 adet çay ocağı ile 1 adet kış bahçesi yapılacak ve örtü sistemleri yenilenecek. Parkta, bazalt ve granit ile deck zemin döşeme yapılacak. WC’ler tümüyle yenilenerek engelli vatandaşların kullanımı uygun hale getirilecek. Proje kapsamında parktaki aydınlatma sistemi de yenilenirken bu çalışmalar sırasında parkta bulunan hiçbir ağaca zarar verilmeyecek.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Meydan Parkı’ndaki düzenlemelerden sonra Fatih Parkı’nın düzenlenmesine de başladıklarını dile getirerek,”Meydan Parkı’nın eski hali hepimizin malumu. Her tarafından araçların geçtiği, plastik sandalyelerin bulunduğu, çay içmek istemeyenlerin oturabileceği alanların son derece kısıtlı olduğu bir alandı. Ama yaptığımız yeni düzenlemelerle birlikte 24 saat yaşayan gerçek bir meydan haline geldi. İnsanlarımız bir şey içmeden de Meydan Parkı’nın güzelliklerini doyasıya yaşıyor. Şimdi sıra Fatih Parkı’na geldi. Burayı da bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getireceğiz. Ağaçlarımızı hassasiyetle koruyacağız. Fatih Parkı’nı halkımızın uğrak bir mekânı haline getireceğiz” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21