Su ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

1.AÇ KARNINA SU İÇMEK ZAYIFLATIR.

Yanlış çünkü zayıflama tek bir etkene bağlı değildir. Önemli olan 2-2,5 litre suyu gün içine yayarak içtiğinizde zayıflamanın altın kurallarından birini yapmış olursunuz.

2.ÇOK FAZLA SU İÇMEK YARARLIDIR.

Yanlış çünkü günde 4-4,5 litre su içmek vücudun elektrolit dengesini bozar.Baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı veya denge kayıplarına yol açabilir.Her şeyin fazlasının zararlı olduğunu unutmayın.

3.TERLEMİYORUM BU YÜZDEN SU İÇMEME GEREK YOK.

Terlediğimizde vücuttan su atılımı gerçekleşir ve susadığımızı hissederiz. Vücut, atılan suyu geri koymak ister fakat terlemeyince su içilmeyeceği anlamı oluşmamalıdır. Vücut sürekli ısısını korumaya çalışır ve bunu yaparken su kaybeder bundan dolayı her an suya ihtiyaç duyar. Günde ortalama 10-12 bardak su içmek vücudunuza yeterli olacaktır.

Bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak için https://klinikasist.com/uzman/tuba-nur-kivrak web siteme girebilir veya iletişim hattından 05510867444’ü arayarak bana ulaşabilirsiniz.

Ayrıca twitter ve facebook hesaplarımdan diğer diyet ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Mutlu ve sağlıklı bir yaşam dilerim.

Diyetisyen Tuba Nur KIVRAK Kimdir?

Konya (2015-2019) Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden onur belgesi almaya hak kazanarak mezun oldum.

Isparta Merkez Toplum Sağlığı Merkezi (sağlıklı hayat merkezi)'nde obezite biriminde görev aldım.


Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gastroenteroloji, nefroloji, kadın doğum, endokrinoloji, mutfak, yetişkin-çocuk diyet polikliniği, beyin cerrahi, plastik cerrahi, kalp ve damar cerrahi ve yoğun bakımlarda görev aldım.

Konya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yetişkin diyet polikliniği, çocuk diyet polikliniği, mutfak, nütrisyon ve servislerde görev aldım.

Birçok seminere katıldım ve birçok sertifikaya sahibim. Birçok gazetede köşe yazarlığı yaptım. Özel klinikte çalıştım. Şu anda köşe yazarlığıma devam edip haftalık yazılarımı oluşturuyorum ve online diyet danışmanlığı hizmeti vermeye devam ediyorum.

İnstagram adresim: @tnformdiet hesabım çalınmıştır.

Twitter adresim: @DytTubaNurKVRK

Facebook adresim: @DytTubaNurKIVRAK

Dyt. Tuba Nur KIVRAK

YORUM EKLE

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21