STK’ların eğlence programları

Gurbetteki vatandaşlarımızın dayanışma adı altında bir araya gelerek kurdukları sivil toplum kuruluşları birçok hayırlı hizmetlere öncülük ettikleri gibi insanların yaşamlarını kolaylaştıran hayırlı işlere de imza atıyorlar. Bu konuda kendilerine duacıyız.

 

Zira Yüce Allah Kuran’ı Kerimde bu konuda şöyle buyurur: “Her kim güzel, hayırlı bir işe aracılık ederse, ona ondan bir nasip var. Kim de kötü, günah bir işe aracılık ederse ona da ondan bir pay vardır. Allah her şeyi görüp gözetleyendir.” (Nisa85)

 

Atacağımız her adımda, yapacağımız her işte bu ayet ölçümüz olmalıdır. Maalesef, yüce dinimiz İslam’a ters düşen kadınlı erkekli eğlence programları düzenleniyor.  Geçenlerde böyle bir eğlence programına hemşerimiz olan Samsun Müftüsü Sayın Doç. Dr. Hayrettin Öztürk katılmıştı. Orada aynen şöyle dedi: Bir din grevlisi olarak Allah için sizi uyarmak zorundayım. Yoksa Allah bunu benden sorar. Böyle kadınlı erkekli bir arada eğlence şekli İslam’da yoktur.” dedi ve açık bir şekilde uyarasını yaptı.

 

Hakikati söylediği için oradaki herkesin takdirini kazandı. Keşke bütün müftülerimiz aynı duyarlılığı gösterse.

 

Çanakkale zaferinin 100. Yıl seneyi devriyesinde şehitlerimizi anma günlerinde, bir derneğimizden 22.03.2015 Pazar günü saat 19.00’da düzenlenecek eğlence gecesine davet mesajı aldık. Şimdi şehitlerimizi anma günlerinde böylesine eğlence programları düzenlemeyi nasıl algılamalı?

 

Vallahi bir anlam veremiyorum, hele hele İslam coğrafyasının her tarafının kan gölü içerisinde olduğu bir zamanda bu ne duyarsızlık? Allah’ım bize feraset nasip eyle.

 

Oysa yüce Allah Kuranı Kerimde müminlerin vasıflarını sayarken “O Müslümanlar ki onlardan biri bir haksızlığa, bir saldırıya uğradıklarında aralarında yardımlaşarak, üstesinden gelirler. İntikamlarını alırlar.” (Şura 39) diye buyuruyor.

 

Bir iş yaparken hakkın değirmenine mi yoksa şeytanın değirmene mi su taşıyoruz. Bunu iyiden iyiye düşünmeliyiz.

 

Çanakkale ve tüm şehitlerimizi anma münasebetiyle şehitlerimizin ruhu şad olsun. Şehadet ruhunu anlamayı, o ruh ile yaşamayı, genç nesillerimize o ruhu aşılamayı, o ruha ters düşecek etkinlik ve hareketlerden kaçınma basiretinin Rabbim herkese nasip etsin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

YORUM EKLE

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21