Partiyi 3483 üye ile birlikte yöneteceğiz

Ak Parti Of İlçe Teşkilatının 4.olağan Kongresi için Başkan Adaylığını açıklayan Ünal Çelik, Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar'ın sorularını yanıtladı.

Partiyi 3483 üye ile birlikte yöneteceğiz
Ak Parti Of İlçe Başkan Adayı Ünal Çelik, Of Havadis’e verdiği röportajında Ustalık dönemine yakışacak bir Usta Teşkilat kuracaklarını ve teşkilat olarak tüm üyelerin fikirleriyle hareket edeceklerini söyledi.
 
İşte Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın Ak Parti Of İlçe Başkan Adayı Ünal Çelik ile yaptığı röportaj;
 
Sayın çelik öncelikle hayırlı olsun. Sizi tanıyabilir miyiz?
Teşekkür ederim. 01.10.1974 tarihinde Bölümlü Beldesi’nde doğdum. İlkokulu Bölümlü'de okudum. Ardından Bölümlü Kur’an Kursunda hafızlığımı tamamladım. Ortaokul ve Liseyi Of İmam Hatip Lisesi’nde okudum. 7 yıl yurt müdürlüğü görevi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptım.
 
Sayın Çelik siyasete ne zaman başladınız?
Siyasete 1989 yılında Refah Partisi’nde başladım. 17 yaşında Geçlik Kolları Başkanı oldum. Refah ve Fazilet Partilerinde yöneticilik yaptım. 2008'deki Ak Parti 3. olağan kongresinde başkan adayı oldum ancak az farkla kongreyi kaybettim.
 
2008’deki kongrede aday oldunuz ancak kazanamadınız. Neden?
O dönemde delegelerin adaletsiz bir şekilde yapılması ve çeşitli entrika ve baskıların oluşması nedeni ile kaybettim. Bir evden ve aynı soy addan 4-5 tane delege yapılması ve delegelerin tüzüğe göre yapılmaması sonucu kaybettik. Ama kaybederken kazanan olduk. Bunu bugün daha iyi anlıyoruz. Partimize bir halel gelmemesi için gerekli itirazlarımızı o gün yapmadık.
 
Peki bugün delege seçimi nasıl olacak, aynı sorunlar tekrar yaşanmayacak mı?
Hayır yaşanmayacak. 1-16 Ekim tarihleri arası delegeler yapılacak. Kesinlikle eskisi gibi olmayacak. Her şey iç tüzüğe göre olacak. Delege seçimi belde, köy ve mahalle ölçeğinde yapılacak. Delege seçimleri partinin iç tüzüğünün 30. maddesinin 1, 2, 3, 4, 5 ve 6. bentlerine göre yapmak zorunluluğu vardır. Listeler askıya çıkacak ve itiraz süreleri beklenecek. Tüzüğün 46. maddesinde yazılı olan esaslar geçerli olacaktır. Kimse içtüzüğün dışında "yazdım-sildim" anlayışını ortaya koyamayacaktır. Kimse bir evden ve aynı soy addan 4-5 tane delege yazamayacaktır. Eğer iç tüzüğün dışında delege yapılırsa yine iç tüzüğün 30.uncu maddesinin 8. ve 9.bendlerine göre il ve genel merkez nezdinde itirazlar yapılacaktır.
 
Peki, bu dönem şansınızı nasıl görüyorsunuz?
Siyasette şansa inanmam. Zamanın olgunlaşması ve nasip işidir. Çok çalıştık çok istişare yaptık. İnşallah bu asil millete bu dönem hizmetkarlık yapacağız. Gelinen noktada bir sıkıntımızın olacağını düşünmüyorum. Her şey aslına yani bu milletin kendisine rücu edecektir.
 
Ünal Çelik ilçe başkanlığına hazır mı?
Sorunuz için teşekkür ederim. Hazır olduğumuzu ya da bu işi yapabileceğimizi partili partisiz ve hatta karşımdakiler de iyi biliyor. Bu işi Of'ta en iyi yapabileceklerin başında olduğumuzu herkes ve her kesim söylüyor. Emanetin ehline yani asıl sahibine verildiğinde sorunların nasıl çözüleceğini ve teşkilatta kardeşlik havasının nasıl oluşacağını herkes görecek. Partililerin birbirini görüp kaçmak yerine kucaklaşmak için bir sokaktan diğer sokağa geçeceği bir kadroyu oluşturacağız.
 
Önceki dönemlerde nelerin eksik veya yetersiz olduğunu düşünüyorsunuz?
Öncelikle halkla kopmuş bir teşkilat var ortada. Koordineden eksik istişareden yoksun birlik ve beraberlikten uzak bir görüntü var. İlçenin dinamiklerini harekete geçiremeyen beldeler ve köyler arası koordineyi sağlayamayan bir yapı var. Türkiye genelinde yüzde elli, ilçe düzeyinde yüzde yetmiş oy almış bir teşkilata halkın gitmemesi acı verici aynı zamanda bir o kadar da düşündürücüdür. Delegeler ve partililer Of’ta zavallı durumuna düşürülmüş sanki yüzde beşlik partili konumuna sokulmuşlardır. Delegeler ve partililerin idealleri köreltilmiş gelecek ufukları söndürülmüştür.
 
Nasıl bir teşkilat oluşturacaksınız?
Öncelikle istişareye çok önem vereceğiz. Teşkilatta kardeşler topluluğu oluşturacağız. Varlığını Ak Partinin başarısına adamış delegeler ve partililer teşkilatın öz ve çekirdek unsurları olacak, Of’ta partililerin ezilmediği başı dik gezdikleri bir teşkilat oluşturulacak. Nesne olan partilileri özne yapacağız. Herkesin söz hakkı olacak. Yıllardır hatırı sorulmayan partililere ve delegelere teşkilatın kapıları sonuna kadar açılacak sorunları yerinde ve zamanında çözüme kavuşacak. Köy temsilcileri ve muhtarlarla beraber koordineli bir şekilde çalışma yapacağız. Bu kongre yeniden ilçenin uyanışına yeni bir umutla ayağa kalkışına vesile olacaktır. Partililer ve delegelerle istikbale emin ve güçlü duygularla yöneldiği müreffeh bir teşkilatı oluşturacağız.
 
Bir beyin takımı oluşturdunuz mu, ekibinizde kimler var?
Çok geniş kesimlerle istişarelerimiz devam ediyor. Bu partiye gönül veren herkes bizim için beyin takımıdır. İlçede kayıtlı bulunan 3483 üye ile bu partiyi yöneteceğiz. Partiyi 3-5 kişinin partisi olmaktan çıkaracağız.
 
Of için en önemli düşünceniz veya projeniz nedir?
Of için en önemli sorun eğitim sorunudur. Bugün Of'ta sigara ve alkol 12 yaşına kadar indiyse bunun sorumlusu gerek kamu gerekse siyasi anlamda bu ilçeyi yönetenlerdir. Sadece maddi anlamda bu işin asla çözümü olamaz. Bu ilçe manevi alanda bu ülkeye mal olmuş ve bir marka haline gelmiştir. Gençlerimiz sorumsuz olarak yetiştiriliyor. Gençliğe sahip olmayan geleceğe hakim olamaz. Gençlerimizin milli ve manevi alanda yetişmeleri için elimizi taşın altına koyacağız. Eğitimde ideal, yılda 10 öğrenciyi Fen lisesine sokmak değil tüm öğrencileri sosyal ve manevi alanda topluma hazırlamak olacaktır. İlçeyi tüm kurumlarıyla birlikte birlik ve beraberlik içinde ayağa kaldırmak sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturmak olacaktır. Çok güçlü bir bakanımız var. Onun hızına ve hizmet aşkına yetişemeyen veyahut fren olmaya kalkan konumu ve makamı ne olursa olsun asla ona müsaade etmeyeceğiz. Herkes bulunduğu koltuğu hizmet için kullanacaktır.
 
Sizin dışınızda henüz bir aday çıkmadı. Başka bir aday bekliyor musunuz?
Zannetmiyorum. Çünkü bizler bu ilçenin ve teşkilatın tüm kademelerinin görüşünü ve desteğini aldık. Ben adayım demekle aday olunmaz. Kahve ve sokak siyaseti ile bu işler yürümez. Sokaklarda ileri geri konuşmalara teşkilatta aday olunmaz. Bu iş bilgi ister yürek ister cesaret ister teşkilatçılık ister. Ortak akıl kullanmayı bilmek ister. Bu işin ehli olmak ister. Siyaset sonradan öğrenilecek bir meslek değildir. Siyaset risk alma ve yönetme sanatıdır. Siyaset sokakta konuşmak değil mecrasında adam gibi mücadele etmek ister. Elif gibi dik durmak yüreğini ortaya koymak ister.
 
Ak Parti’nin güçlü yapısı içerisinde dört önemli unsuru olduğunu düşünüyorum: Bakan Bayraktar, Milletvekili Oktay Saral, mevcut Belediye Başkanı Murat Saral ve Eski Vekil Kemalettin Göktaş. Bu dört isimden hangileri sizi ilçe başkanı olarak görmek ister?
Hepsi görmek ister. Hepsi bu halka inebilecek, halkın derdiyle dertlenebilecek, teşkilatı halka açacak birini görmek ister. Bizim de idealimiz ve ana hedefimiz bu olduğuna göre ortada bir sorun olmadığını düşünüyoruz. Bizim nasıl bir teşkilatçı olduğumuzu hemen hemen hepsi bilir. Bu ilçenin çok güçlü bir bakanı var. Bakanımız bize nerede duracağımızı söylerse biz orada dururuz. Bakanımızın yükleyeceği sorumluluğu hakkıyla yerine getirecek bir ekip hazırlıyoruz. Biz hep teşkilat terbiyesi aldık. Bakanımız Erdoğan beyin göstereceği istikamette hareket edeceğiz. Onun izinden ve onun hizmetinden gitmek bizim için bir teşkilat görevidir aslı unsurumuzdur. Bakanımız Erdoğan beyin emir komuta silsilesi içerisinde planlı ve programlı hareket edeceğiz. Bakanımız Erdoğan Bey teşkilatın büyüğüdür. O ne derse neyi uygun görürse öyle olacaktır. Bizim şiarımız bakanımıza yük değil onun omuzundaki yükü hafifletmek olacaktır.
 
Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Ne mutlu bütün gücüyle ve her türlü imkanıyla inandığı haklı yolda yürüyerek madden ve manen kalkınmış, sorunları çözüme kavuşmuş, kardeşlik havası sağlanmış, kimse kendisi için değil kardeşi için yaşar inancının hakim olduğu YENİDEN BÜYÜK OF’un oluşmasında emeği ve katkısı olan kardeşlerimize.
 
Of’ta muktedir siyasetin öncüleri olacağız. Emanetin ehline verildiğinde sorunların nasıl çözüldüğünü, teşkilatta kardeşliğin nasıl sağlandığını herkes görecektir. Bakanımıza yakışır, onun içindeki hizmet sevdasına MOTOR olacak bir teşkilat olacağız. Başbakanımızın Ustalık Dönemini, hakiki Usta bir BAKANLA ve Usta bir TEŞKİLATLA geçirmek bu ilçenin en doğal hakkıdır.
 
Sayın Çelik, sorularımıza verdiğiniz içten yanıtlar nedeniyle size teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.
Bizler de siz çok teşekkür ediyoruz. Bize kendimizi anlatma, parti ve teşkilat üyelerimize ve kamuoyuna fikirlerimiz ve düşüncelerimizi açıklama fırsatı verdiniz. Szilere de başarılar diliyorum.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
HIZIR GUNDOĞDU
HIZIR GUNDOĞDU - 11 yıl Önce

HERŞEYİN HAYIRLISI...YOLLAR AÇIK SALDIRIN

DURSUN VARANK
DURSUN VARANK - 11 yıl Önce

ÜNALA YAKIŞIR DA

Melih VURAL
Melih VURAL - 11 yıl Önce

Kaybedecek neyim var mantığı ile Of idare edilmez.Senin işin belli işine git.

CEVDET AYDIN OF
CEVDET AYDIN OF - 11 yıl Önce

ÜNAL BEY'E HAYIRLI UĞURLU OLSUN. ALLAH KOLAYLIK VERSİN. DURMAK YOK YOLA DEVAM.

BÜLENT
BÜLENT - 11 yıl Önce

OFTA BİR TEŞKİLATCILIK GÖRSÜNLER.HER KES GIBTA İLE BAKACAK

Mahmut OKUTAN
Mahmut OKUTAN - 11 yıl Önce

Tüm üyeleri kapsayan istişare odaklı siyasi irade, ilçemiz için kaçınılmaz bir yönetim şeklidir... Bundan önce böyle bir durum olmadığı için insanlar bunu farklı yorumlayabilir... Ancak böyle bir vizyona sahip olabilmek bu işin olmazsa olmazıdır...Halkımız şu anki Ak Parti Of ilçe yönetiminin bu konudaki kapasitesinin ve duyarlılığının ne derece olduğunu apaçık görmektedir... Milletin partisinde böyle bir ideoloji böyle bir siyasi üslup olamaz... Başta şunu söylemek lazım... İlçe teşkilatımızın kapılarını halka açma konusunda gösterilen basiretsizlik ve işine geleni yazıp işine gelmeyeni çizmek nasıl bir mantıktır... Bugün bu kalemi elinde bulundaranlar yarın o kalemden mahrum kalınca elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi olmazlarmı? Milletin partisinde bütün halkı kucaklayabilecek bir vizyonunuz yoksa o zaman evde bulmaca çözeceksiniz kardeşim... Kimse alınmasın ama gerçekler acıdır

Müslim YAVUZ
Müslim YAVUZ - 11 yıl Önce

Ünal Kardeşimizin Sözlerine katılmamak mümkün değil.Bu işi layıkıyla yerine getireceğine tüm samimiyetimle inanıyorum.Çıkacağı bu güzel yolda ona başarılar diliyorum.Arkandayız senin ve ekibinin....

yılmaz çan
yılmaz çan - 11 yıl Önce

Ünal abiyi imam hatipte sınıf maçlarında uzun eşofmanıyla beton üzerine toplara uçarken hatırlarım. Ünal abiye tavsiyem siyaset uzun soluklu maraton seçim kazanmakla işte bitmiyor. Eski trabzon il başkanı A. Metin GENÇ birkaç kez ezici üstünlükle gelmesine rağmen her defasında kapının önüne koyuldu. Ünal abi işinin ehli olabilir ama maalesef bu işlere ağalar babalar karar veriyor. sayın başbakanda çok bekledi amcına ulaşmak için her türlü enrikayla karşılaştı ancak takdiri ilahi bugünleri de gösterdi. onun için çok fazlada sıkmaya gerek yok devir para devri altında Jeepin yanında dayın yoksa zor be kardeşim. Eskiden arabaların arkasında yazardı miras değil alınteri diye. ne yazıkki siyaset alın teri değilde miras artık.


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21