Dervişoğlu; “Makamlar, millete hizmet etme yeridir“

İstanbul’un 700 bin nüfuslu ilçesi Ümraniye’nin Oflu Kaymakamı Suat Dervişoğlu, uygulamaya koyduğu “Açık Kapı” projesi ile halkın sorunlarını bizzat dinleyerek çözüme kavuşturuyor.

Dervişoğlu; “Makamlar, millete hizmet etme yeridir“

Ümraniye Kaymakamı Oflu hemşerimiz Suat Dervişoğlu, 3,5 yıllık görev süresinde uygulamaya koyduğu projelerle Ümraniyelilerin takdirini topluyor. “Açık Kapı” projesi ile halkın sorunlarını bizzat dinleyen Kaymakam Dervişoğlu, sorunların çözüme kavuşması için çaba harcıyor.

 

Kaymakam Dervişoğlu’nu makamında ziyaret eden Oflu hemşerimiz Gazeteci Aytekin Akay, Dervişoğlu’ndan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

İşte Aytekin Akay’ın Özel haberi;

İstanbul’un dev ilçelerinden, 700 bin nüfuslu Ümraniye’de devleti en üst düzeyde temsil eden bir Trabzonlu; Kaymakam Suat Dervişoğlu. Kaymakamlıkta 26.senesinde Suat Dervişoğlu. 2015’de Ümraniye’ye atandı. İstanbul’daki Trabzon sivil toplum kuruluşları ile yakın çalışma içinde. Ümraniye kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun, Trabzon Of’ta başlıyor hayat hikayesi. Sahilde Kıyıboyu’nda geçen bir çocukluk, zaman zaman gazetecilik ve sonra İstanbul Siyasal:

“700 bin nüfus ile İstanbul’un dördüncü büyük ilçesindeyiz. Çoğu ilden fazla bir nüfus ve yoğunluğa sahip bir yer Ümraniye. 2021’de İstanbul Dünya Ticaret Finans Merkezi de burada açılacak ki Ümraniye’nin önemi daha da artacak. İlçede en çok üzerinde durduğumuz konu, uyuşturucu. Mayıs ayında faaliyete geçirdiğimiz AÇIK KAPI projesiyle, tüm vatandaşlarımızı dinliyoruz ve onların sorunlarını çözmeden bırakmıyoruz. Sayın bakanımız Süleyman Soylu bu projeyle özellikle ilgileniyor. Burada amaç vatandaşımıza kamu hizmetlerinin etkin, süratli ve verimli bir şekilde ulaşmasıdır. Yine, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na bağlı sosyal hizmet merkezimiz, çocuklara, kadınlara, engellilere yönelik tüm kamu hizmetleri sunmaktadır.”

 

“Makamlar, millet hizmet etme yeridir ve gelip geçicidir. Rabbim, millet hizmet etme şerefini nasip etti. Bu bana yeter.”

 

Bakan Soylu ile yakın çalışıyoruz

“Sayın Bakanımızın büyük bir özveri ile üzerinde durduğu en önemli konuların başında uyuşturucu ile mücadele gelmektedir. Hırsızlık olayları, emniyet ve asayişe yönelik çok ciddi çalışmalar yürütülüyor. Bunun dışında sosyal yönden vatandaşlarımızın yaşam standartlarını daha da yükseltme yönünde projelerimiz var. Okullardaki eğitim kalitesinin yükseltilmesi, sağlık ve kültürde projelerimiz var. Bütün bu çalışmalarımızın sayın bakanımız da yakinen takip etmektedir.”

 

Kaymakam Suat Dervişoğlu kimdir?

1968 Trabzon Of Kıyıboyu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Of’ta tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1992’de Rize Valiliği’ndeki kaymakamlık stajından sonra, sırasıyla, Çayeli Kaymakam Refikliği stajı, Batman teftiş stajı, Artvin Borçka ve Sinop Erfelek Kaymakam Vekilliği’nden sonra asil kaymakam olarak ilk görev yeri Ordu Kabataş’a atandı. Daha sonra Mardin Savur, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Düzce Gölyaka ve Aydın Koçarlı Kaymakamlığı’nın ardından İçişleri Bakanlığı’nda 5 yıl süre ile hukuk müşavirliği görevinde bulundu. Dervişoğlu, evli ve 2 çocuk babası. 2015 Temmuz ayından bu yana Ümraniye Kaymakamı’dır.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21