banner80

Trabzonspor önceliğimiz ama Ofspor’u da unutmayalım

Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral yeni sezon öncesi transferden, maddi sorunlara kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor önceliğimiz ama Ofspor’u da unutmayalım
banner71

Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral yeni sezon öncesi yeni bir yapılanma içerisine girdiklerini belirterek, bugüne kadar yapmak istedikleri ve geleceğe dair düşüncelerini anlattı.

İnternet üzerinden yayın yapan Radyo Yanyana isimli programa telefonla katılan ve önemli açıklamalarda bulunan Başkan Olcay Saral, yeni bir yapılanma sürecine girdiklerinin altını çizerek Trabzonspor’la yaşanan süreci de anlattı.

 

1461 Trabzon’un Amatör Kümeye düşmesi ve U21’lerin de kapanmasının söz konusu olması nedeniyle Trabzonspor’dan futbolcu alma yönünde düşünceleri oluştuğunu ve bu doğrultuda da kadroyu tamamen boşaltma yoluna gittiklerini hatırlatan Saral, “Yapılanmamızı buna göre düşündük ve Trabzonspor’dan 18 tane oyuncu talep ettik. Bu oyuncuların bazıları bize gelmeyi düşünmedi. Bazıları başka liglere gitmeyi düşündü. Bir çoğu da Trabzonspor A Takımıyla şu anda çalışma içerisindeler. Ünal Hoca onları bırakmayı düşünmüyor. Biz de bu sürecin sonuçlanmasını bekliyoruz. Eğer buradan da oyuncu katabilirsek bunun kadromuza güç katacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

BEKLENTİMİZİ İLETTİK ANCAK

Saral şu ana kadar kadrolarına Batuhan Calap, Furkan Şahin (Trabzonspor U21), 1461 Trabzon’dan Arif Birşen Burhan Karslı olmak üzere 4 oyuncu katabildiklerine değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi bizim Trabzonspor’dan beklentimiz ve isteğimiz şuydu; bunu daha önce basında da deklere ettiğimiz gibi kendilerine de söyledik. Biz 1461’in misyonuna talip olduğumuzu ilettik. 1461 Trabzon geçmişte nasıl Trabzonspor’un tüm altyapı oyuncularının değerlendirildiği, geliştirildiği bir kulüp ve bunları Trabzonspor’a kazandıran bir kulüp ise, bugün itibariyle Amatör Kümeye düşmesi veya kapatılmasının düşünülmesinden dolayı Ofspor’un bu görevi yapabileceğini söyledik. O yüzden Trabzonspor’un bizi altyapısı görerek kullanabileceğini hatta Ofspor’un yönetim kurulunu oluşturarak kendilerinin oluşturarak yönetebileceğini hatta biraz daha ileriye giderek Anonim Şirket olan Ofspor’un cüzi miktarda hisselerini satın alarak Ofspor’u pilot takım niyetinde kullanabileceğini söyledik. Ancak Trabzonspor Kulübü’nün yeni bir pilot yapılanmasına sıcak bakmadığını düşünüyoruz. Çünkü geçmişte de bölgede bu tür sorunlar oluşturan bir durum olmuştur pilot takımın Trabzon olmasından dolayı. O yüzden böyle bir düşünce içerisinde olmadılar. Ama bize oyuncu desteği ile yardımcı olabileceklerini söylediler. Bu destek geçmiş yıllarda da vardı. Dolayısıyla biz Ofspor’un arzu ettiği maddi ve manevi olarak çok daha güçlü olacağına inandığımız  ve bütün oyuncuları aynı çatı altında toplayıp, yani Trabzonspor altyapısındaki ve 1461 Trabzon’daki bize katkı yapacağına inandığımız bütün oyuncuları tek bir çatı altında toplayıp Ofspor’un da kendi gücüyle birleştirip başarılı bir takım yapma arzumuz olmadı. Çünkü netice itibariyle şu anda zaten 4 oyuncu alabildiğimiz gibi bunun Trabzonspor’un da 1461 Trabzon’a verdiği desteğin, gücün belki 5’te birini 10’da birini alamadığımız için tam olarak düşündüğümüz olmadı. Belki bu yıldan sonra daha farklı da düşünülebilir. Trabzonspor Kulübü bu yıl bir arayış içerisinde de olabilir.

 

YENİDEN ANADOLU’YA YÖNELECEĞİZ

Bizi zor duruma düşüren şöyle bir tablo oluştu; biz Trabzonspor’dan 18 oyuncu talebimizi yaptığımızda bir kısmı zaten Trabzonspor kulübünün serbest bırakmayı düşündüğü oyunculardı. Bunlar arasından biz 4 oyuncu aldık. Diğer bölümü de 3 Temmuz’da sezonu açan Trabzonspor’un 3 Temmuz öncesinde 30 Haziran’a kadar sanıyorum 15-30 Haziran tarihleri arasında hazırladığı bir 25 kişilik oyuncu grubu vardı. Biz bu oyuncu grubundan oyuncu alabileceğimizi düşünürken Trabzonspor kulübü ki Ünal hocanın da isteği bu doğrultuda oldu, tüm oyuncuları A Takımla birlikte çalışmalara aldı. Yani 3 Temmuz-18 Temmuz tarihleri arasında bu oyuncular takımla çalışmalara başladı ve halen çalışıyor. Biz 18 Temmuz’u bekleyip Trabzonspor’un kadrosunda düşünmediği oyunculardan transfer yapmayı ve böyle bir planlama içerisindeydik. Ancak aldığımız duyum; sanıyorum Trabzonspor’un özellikle de U21’lerin kapanmasıyla U19’da kontenjan sayısının 8’lere çıkartılıp bu oyuncuların yine Trabzonspor’un bünyesinde tutulması için TFF ile yazışmaları olduğu. Bu gerçekleştiği takdirde Trabzonspor’dan oyuncu almamız güçleşecek. Bu kez de Anadolu’nun diğer bölgelerinden takım oluşturmaya çalışacağız. Bu da bize maalesef daha pahalıya mal olacak.”

 

YENİ SEZONA YETİŞMİYOR

Ofspor Başkanı Olcay Saral yeni statlarının çeşitli sebeplerden ötürü zaman zaman inşaatının durduğunun da altını çizerek, yeni sezona yetişemeyeceğini söyledi. Saral, “Sanıyorum ülkedeki ekonomik şartların getirdiği sebeplerden dolayı ödenek sıkıntısından yaklaşık Ocak ayından beri çalışma yapılamadı. Bunu müteahhit kendisi özellikle, ‘Ödenek alamayacağım için ben yapmadım” dedi. Bizim de girişimlerimiz sonrası Gençlik Spor Bakanlığı’nın vesilesiyle müteahhidi çalışmaya Temmuz ayından itibaren yeniden başladı. Ancak maalesef yeni sezona yetişmeyecek. Şöyle ki; önümüzdeki günlerde hazır çim serilecek. Ancak bu çimin kaynama süreci biraz daha zaman alacak. Bu sezonun ortasına kadar anacak yetişeceğini düşünüyorum. Bu da bize tam olarak 1 yıl kendi evimizden uzak olduğumuz süreye ilave bir süre olarak ortaya çıktı. Yaklaşık 2.5 yıl Of’un dışında maç oynamış olacağız Ocak ayında stada girersek. Yani yeni sezona yetişmeyeceğini söylüyorum” dedi.

 

HAYALİMDEKİ OFSPOR

Ofspor olarak her zaman mütevazı da olmaya özen gösterdiklerini söyleyen Başkan Saral, “Her kulüp mutlaka daha iyi seviyelere yükselmeyi arzu eder. Biz zaten daha evvel 2.ligdeydik. 2.ligdeyken de 1.ligde olmayı hayal ederdik. Bugün 3.ligdeyiz. Yine 1.liggi hayal ediyoruz. Bence Ofspor’un Trabzonspor’a basamak olabilmesi adına özellikle Trabzon’u temsilen 1.Lig’de bir kulübün olması gerektiğini düşünüyorum. İlk başta Trabzonsporlu oyuncuların bir anda iki, üç alt lige gelmesi psikolojik olarak onları yıpratabilir. Ancak bir 1.lig seviyesine verilmesi daha anlamlı olur ve gelişimleri için daha isabetli olur. 1.Lig seviyesinde onları test edebilmek Trabzonspor için daha önemli olacak. Ofspor’un da hayali, bana göre benim de hayalim o, en azından 1.Lig’de olabilmeliyiz.

 

OFSPOR’U DA UNUTMAYIN

Of insanının Trabzonspor’a en çok bağlı olan taraftar gruplarından birisi olduğunu dile getiren Başkan Saral, “Her Oflunun Trabzonspor’un peşinde o kadar büyük sevgisi var ki bazen Ofspor’u arka planda tutuyor. Ben bu anlamda bazen, ‘Kendi takımınızı da unutmayın’ diye sitem ediyorum. Taraftarın benimsemesi, işadamlarının sahiplenmesi çok önemli. Ancak biz en büyük sıkıntıyı maddi konularda yaşıyoruz. Trabzon’da bir çok loca satılıyor. Bazen bakıyorum localarda hep Oflu işadamlarımız localar almış. Tabiki o insanlardan ben Ofspor Kulübü olarak yeterince destek alamadığımdan bir çok kez şikayet etmişimdir. Biz de diyoruz ki Trabzonspor’a elbette destek verin. Belki onlara verilen desteğin onda birini yani senede 20-30 milyon lira da Ofspor’a destek verin’ diyoruz. Bunda sorun yaşayınca şevkimiz kırılmıyor değil, sitemimiz de bu. Bazen işadamı arkadaşlarımız hak veriyorum. Ofspor 1996 sezonundan beri profesyonel liglerde mücadele ediyor. Kulübün ihtiyaçları hiç bitmiyor. Her zaman sponsor, stadyum, kombine satmaya, forma satmaya ihtiyaç var. Bu hiç bitmiyor. Nasıl Trabzonspor da geçen yıl forma, kombine satıyorsa biz de satıyoruz. Bizim de ihtiyaçlarımız bitmiyor. Bizim yayın gelirlerimiz olmadığı için sürekli işadamlarımıza gidiyoruz. Sürekli gidiyor olmak onları da belki yoruyor. Tablo bu, çok da kızamıyoruz. Bazen ara verip dönüşümlü ya da 2 yılda bir gidiyoruz. Ama neticede Ofspor’a hizmet etmek, onu ayakta tutmak, yaşatmak istiyoruz. Altyapılarımızda çok sayıda çocuklarımız var” dedi.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21