banner80

Yılın 61.günü Dünya Trabzonlular Günü

Trabzon Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Ayaz, her yılın 61.günün Dünya Trabzonlular Günü olarak ilan ettiklerini açıkladı.

Yılın 61.günü Dünya Trabzonlular Günü
banner71

Trabzon Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Ayaz, yaptığı açıklamada her yılın 61.günün Dünya Trabzonlular Günü olarak kutlanması gerektiğini ifade etti.

 

100. YIL MİLAT OLSUN

Başkan Ayaz; “Trabzon'un Kurtuluşunun 100. Yılının milat sayılarak bundan sonra her yıl 61. günün Dünya Trabzonlular Günü olarak belirledik. Bilindiği gibi Bize Her Yer Trabzon olduğuna göre bu günümüz, bundan böyle bütün dünyada özgün, önemli ve anlamlı etkinliklerle kutlanmalıdır. Karadeniz coğrafyamızın özelliklerini içeren deniz, yayla, göl gibi Turizme yönelik çalışmalar ve Trabzonlular olarak karakteristik özelliklerimiz gereği yıllardır yapa geldiğimiz el sanatlarımızı ön plana çıkaran faaliyetler ile insanlarımızın ürettikleri dünyaca ünlü marka değeri yüksek ürünlerin tanıtımlarını yapacağız” diye konuştu.

 

ŞİFRE PLAKA, 61 TRAB 1461

Dünya Trabzonlular Gününde Trabzonspor'un ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirten Başkan Ayaz; “Yılın 61. gününde Trabzonspor'umuz için yapacağımız sürpriz etkinliklerin merakla beklenmesini istiyoruz. Bundan böyle Yılın 61. Günü 61 TRAB 1461 Dünya Trabzonlular Günü olarak Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Ülke Ve Dünya Genelindeki Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Birlikte,  özel ve önemli etkinlikler yapılarak her yıl kutlanacaktır. Ancak Güvenlik güçlerimizin yurt dışında, Suriye'de, Afrin'de gerçekleştirdiği terörle mücadele kapsamında verdiği kayıplar nedeniyle, gazilerimiz ve şehitlerimiz anısına hürmeten bu yıl eğlenceli etkinlik yapmama kararı aldık. Tüm kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21