Yaşlı çift oy vermeye sedye ile gitti

Of’un Ağaçseven Mahallesi’nde yaşayan yatalak hasta Gülkız Kudru sedye ile evinden alınarak Ambulansla sandığa götürülerek oyunu kullandı.

Yaşlı çift oy vermeye sedye ile gitti
banner71

Türkiye önemli bir seçimi daha geride bıraktı. Türk Milletinin geleceğinde önemli olan halkoylaması seçiminde vatandaşın ilgi ve katılımında hiçbir şey engel olmadı.

 

Of’un Ağaçseven Mahallesi’nde yaşayan Süleyman Kudru ve eşi Gülkız Kudru hastalık ve yaşlılıklarına rağmen sandığa giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirdiler.

 

Oylarını kullanmak isteyen Kudru çifti Mahalle Muhtarı Hüseyin Kibaroğlu’na durumu bildirerek yardım istedi.  Muhtar Kibaroğlu da yetkilileri arayarak vatandaşlarının oy kullanmaları için ambulans isteğinde bulundu.  Çağrı üzerine Sağlık görevlileriyle birlikte ambulans gelerek hasta vatandaşları sandık alanına taşıdılar. Süleyman ve Gülkız Kudru çifti oylarını kullanıp tekrar ambulansla sağlık görevlerinin kontrolünde sedyeyle evlerine taşındılar.

 

Sağlık ekiplerine teşekkür eden Muhtar Kibaroğlu; “Ülkemiz önemli bir seçim yapıyor. Mahalle halkımızın güven içinde yüksek katılımla seçime katılması için bize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. O bakımdan yaşlılarımızı sandığa taşıdık. Yatalak düzeyinde hasta olanların da oy verme isteklerini Sağlık Bakanlığımızın Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında “Hastayım Oyumu Kullanıyorum.” Projesiyle yatalak ve yürüyemeyecek hastalarımızı sandığa ulaştırıp oy kullanmaları sağlandı. Sağlık görevlilerimize ve Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.  Devletimizin güçlü olması milletimize bu şekilde yansıyor. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

ALLAH RAZI OLSUN.

Ihsan Saral
Ihsan Saral - 4 yıl Önce

Peki bu yaşlı çift referanduma hayır deseydi ambulans gönderilirmiydi?

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21