Vefat eden öğretmenler de unutulmadı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ebediyete intikal eden merhum öğretmenlerin mezarlarını ziyaret etti ve tüm öğretmenler için hatim okuttu.

Vefat eden öğretmenler de unutulmadı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen farklı etkinliklerle kutlandı.

 

Resmi kutlama programlarının yanı sıra etkinlikler kapsamında emekli ve hasta öğretmenler evlerinde ve hastanelerde ziyaret edilmiş, Sahil Günbatımı tesislerinde de öğretmenlere özel gece düzenlenmişti.

 

ÇARŞIBAŞI CAMİİ’NDE HATİM

Merhum öğretmenleri de unutmayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Perşembe günü akşam Of Çarşı Başı Camii’nde hatim düzenledi.

 

Akşam ile Yatsı Namazı arasında düzenlenen programda ebediyete irtihal eden öğretmenlerin ruhu için Of İmam Hatip Lisesinden oluşan öğrenciler Hatmi Şerif okudu.

 

Okunan Hatmi Şerifin duasını Of Müftüsü Recep Onat yaptı. Hatim programına İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

KABİRLERİ BAŞINDA YASİN

Hayatlarını kaybeden Oflu öğretmenler de kabirleri başında okunan Kur’an-ı Kerim ile yad edildiler.

 

Of İmam Hatip Lisesi Müdürü Sedat Gül, Serince İmam Hatip Lisesi Ortaokulu Müdürü Ali Cerrah ve Solaklı Anadolu Lisesi Müdürü Vehap Kurt’tan oluşan heyet, Cuma günü vefat eden öğretmenlerin kabirleri ziyaret ettiler.

 

Merhum Öğretmenler Şehit Öğretmen Ali Bulut, Bayram Murat, Mehmet Kumandaş, Yakup Kurt ve Metin Öztürk’ün mezarı başında Yasin okuyan müdürler, ruhları için dua yaptılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 6 yıl Önce

MEHRUM ÖLÜLERİMİZE VE TÜM İSLAM ALEMİNE ALLAH RAHMET ETSİN.

aziz
aziz - 6 yıl Önce

tebrikler....çok onemli bir iş....unutulan bir HASLETİMİZDR BU...YAŞARKEN DİKKAT EDENLR BUNU GÖZETİR GENELDE...ONUN İÇİN SEBEP OLAN HERKESİ TEBRİK ETMEK LAZIM...OF İLÇE MEM İYİ YOLDA...ALLAH MUVAFFAKİYTLER VERSİN..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21