Vali Öz ve Başkan Gümrükçüoğlu Of’ta

Of’ta yaşanan afet olayı esnasında yurt dışı programları olduğu için Of’a gelemeyen Trabzon Valisi Adil Celil Öz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Of’taki afet bölgelerini ziyaret etti.

19 Eylül 2014 tarihinde Of’ta yaşanan afet olayı esnasında yurt dışı programları nedeniyle Of’a gelemeyen Trabzon Valisi Adil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal ile birlikte Of’taki afet bölgelerini ziyaret etti.

 

Of Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından Of Belediyesi önünde karşılanan Vali Öz, Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler, Başkanlık Makamında Daire Amirleri, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve basın mensuplarıyla sohbet ettiler.

 

Afetin hemen ardından gerekli çalışmaların ivedilikle yapıldığını belirten Vali Öz, “Afetin meydana geldiği anda yurtdışı programımız vardı. Olayı haber alır almaz gerekli talimatları verdik. Yaraları sarmaya çalıştık. Acil ihtiyaçlarımız kısmen giderildi. Kurumlarımız çalışmalarını yaptı. Ancak gördük ki bizim de buraya gelip bu ortamı paylaşmamız ve yaşamamız gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Jandarma Komutanımız, diğer arkadaşlarımızla birlikte hem bir durumu paylaşalım, hem bundan sonra neler yapmalıyız. Tabi bu tür musibetler, bu tarz olaylar bize aynı zamanda ders veren de olaylar.  Sevindirici tarafı can kaybının olmaması. Hasarlar oldu, alt yapıda eksiklikler oldu, evleri su bastı, kurumlarımızı su bastı, çamur oldu ama hepsinin telafisi var. Can kaybının olmaması önemli. Bundan sonraki süreçte bunların tekrar yaşanmaması için neler yapmalıyız buna bakacağız. Bizim illerde taşkın koruma kurullarımız var. Bunları önümüzdeki günlerde toplayıp gerekli önlem ve tedbirleri yeniden değerlendireceğiz” diye konuştu.

 

Of’un insanının çalışkan ve vefakar olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu; “Yaraları kısa sürede sardılar. Sayın valimizin de ifade buyurduğu gibi en önemlisi can kaybının yaşanmamasıdır. Yaralar sarılır. Çok geçmiş olsun. Tüm birimlerimizle Of’taki çalışmalara destek olduk. İnşallah bundan sonra da yaraları armaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Devletimizin çok güçlü olduğunu belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; “Allah devletimize zeval vermesin. Hakikaten kısa süre zarfından belediye çalışanlarımızla, DSİ, Karayolları ve Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile 24 saat gibi kısa bir sürede ulaşıma kapanan yolları ulaşıma açtık. Ertesi gün de şehir merkezindeki çamur ve heyelanlı malzemeyi temizledik. Bölgemiz yağışlı ve heyelanlı bir bölgedir. Bu tür olaylar tekrar yaşanacaktır. Ancak bu tekrarlarda aynı hasarların yaşanmaması için çalışacağız. Nazik ziyaretleriniz için sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Vali Öz, Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler Okullar Caddesinde yürüyerek afette zarar gören esnaf ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 

İlçe Jandarma Karakolu’nu da ziyaret eden Vali Öz ve beraberindekiler Kıyıboyu ve Cumhuriyet Mahallerinde meydana gelen heyelan ve selleri yerlerinde görerek zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 8 yıl Önce

İLÇEMİZDEKİ DOĞAL AFET NEDENİYLE İLÇEYİ ZİYARETE GELEN TÜ M YÖNETİCİLERE TEŞEKKÜR EDER ÖMÜR BOYU SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21