banner80

Üç Avukatla sandıları didik didik edeceğiz

CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu yaptığı açıklamada Of İlçe Seçim Kurulunu ve Sandık Başkanlarını seçim güvenliği konusunda uyardı.

banner71

CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu partisinin ilçe başkanlığında yaptığı basın açıklamasında diğer partilerin kendilerini taklit ettiğini belirterek Of İlçe Seçim Kuruluna ve Sandık Başkanlarına seçim güvenliği konusunda uyarılarda bulundu.

 

CHP dışındaki partilerin vaatleriyle CHP’yi taklit ettiklerini ve bunan mutluluk duyduklarını belirten Kaptanoğlu; “Emekliye 2 maaş ikramiye vereceğiz dediğimizde kıyameti kopardılar. Parayı nerden bulacaksınız dediler. Kendilerinin 1 Kasım seçim vaatlerine baktığımızda asgari ücreti 1300 TL, taşerön işçiye kadro ve emekliye şu kadar diyen partiler Cumhuriyet Halk Partisi’nin kopyası haline gelmişlerdir. Bu da bizi son derece mutlu etmektedir. Neden? Ülkenin kurucusu olan partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin 7 Haziran öncesi ortaya oymuş olduğu bu vaatlerin toplumumuzun gerçek anlamda arzusu ve isteği olduğu hatta Türkyemizin bütçesinin buna yeterli olduğunu gördük. 7 Haziran’daki seçim bildirgemizi bir anlamda taklit etmiş durumdalar. Bu son derece olmulu bir şey. 7 Haziran’da olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinden önce de aynı duygu ve düşüncelerle toplumun gelecekle ilgili barış dolu, huzur dolu bir Türkiye’nin tekrar emrine CHP tarafından verileceğinin müjdesini vermek istiyorum” dedi.

 

Seçim Güvenliği ile ilgili ciddi kaygıları olduğunu fade eden Kaptanoğlu; “CHP olarak Türiye’nin her noktasında olduğu gibi, Trabzon’da da ilçemizde de 200’e yakın avukatla seçimleri takip edeceğiz. Bir hukukçu milletvekilimizin olması Trabzon’da bizi son derece mutlu etmiştir. Türkiye’nin değişik Barolarından Karadeniz’e ve Trabzon’a özel avukatlar gönderilerek sayın Haluk Pekşen ve örgütlerimizin emrine sunulmuştur. Biz bunların ilçe seçim kurullarından yetki belgelerini alıp 1 Kasım seçimlerinde 126 sandığı 3 avukatla birlikte didik didik edeceğiz. Sizlerin aracılılığı ile başta seçim kurulu başkanı ve yetkililerine uyarıda bulunmak istiyorum. 126 sandıkta görev yapacak olan sandık kurulu başkanları hukuk dışı, seçimlerin temel esaslarına aykırı herhangi bir olumsuz işe tevessül edelerse Türlkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi nasıl hukukun temsilcisi ise karşılarında bizi bulacaklar. Yerel mahkemeden alın en üst mahemeye kadar bunları taşımaya hazırız. Sandıklara hiç kimsenn hukuk dışı bir anlayışa müsaade etmesini kesinlkle kabul edemeyiz. Halkın iradesi sandıktan çıkacak. Sandıktan çıkacak olan irade de parlementoya yansıyacak” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL TEK.
HALİL TEK. - 6 yıl Önce

üç avukat yetmez kaptanoğlu.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21