Türk Diyanet Vakıf Sen’den kınama

Türk Diyanet Vakıf Sen Of Temsilciliği Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e ve fetva kuruluna yapılmak istenen iftiraları kınadı.

Türk Diyanet Vakıf Sen’den kınama

Türk Diyanet Vakıf Sen Of Temsilciliği yaptığı yazılı açıklama ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e yapılan Alevili ve Cem Evleri ile ilgili eleştiri ve Fetva Kurulu tarafından yapılan açıklama üzerinden kuruma yapılan saldırıları kınadı.

 

İşte o açıklama;

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA YAPILAN HAKSIZ        

SALDIRI VE SAYGISIZLIĞI ŞİDDETLE KINIYORUZ

 

Son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ Başkanımız hakkında kamuoyunda Alevilik ve Cem Evleri ilgili akıldan ve bilgiden uzak haksız değerlendirmeleri üzüntü ile karşılıyor ve Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın yaptığı açıklamaları anlamak istemeyen ve bunda ısrar eden bazı kasıtlı çevrelerin cahilce tepki ve isnatlarını kınıyoruz.

 

Diyanet İşleri Başkanımızın Alevilik ve Cem Evleri ile ilgili yaptığı açıklamanın yanı sıra  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulun atfen, Diyanet İşleri Başkanlığını tartışma ortamına çekmek ve küçük düşürmek isteyen medya ve çevrelerce haksızca yapılan iftira ve isnatla ilgili olarak;

 

Din İşleri Yüksek Kurulunun verdiği ileri sürülen mesnetten ve ahlaktan yoksun fetva ile ilgili yapılan spekülasyonlar Diyanete ve din Görevlilerine saldırı ve saygısızlığa dönüşmüştür. Türk Diyanet Vakıf Sen Sendikası olarak bunları da şiddetle kınıyoruz. 

 

Bu itibarla; Türk Diyanet Vakıf-Sen sendikası olarak; Ülkemizin en saygın ve olmazsa olmaz kurumlarından birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Başkanımıza yönelik yapılan bu çirkin saldırıları ve saygısızlıkları manidar buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

 

Türk Diyanet Vakıf Sen Sendikası olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın yanındayız ve hizmetindeyiz. 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

                                                                                                     

Türk Diyanet Vakıf-Sen

Of Temsilciliği                         

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21