Trabzon’un Öğrenci Temsilcileri Of’ta buluştu

Of Öğrenci Temsilcisi Selman Koç, Trabzon’un 17 ilçe temsilcisini Of’ta düzenlenen yemete ağırladı.

Trabzon’un Öğrenci Temsilcileri Of’ta buluştu

Okullarda demokrasi kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 2004 yılından beri uygulanmakta olan öğrenci temsilciliği uygulaması bu yıl da devam ediyor.

 

Okulların temsilcilerini seçmeleri ile başlayan süreç, ilçedeki okulların temsilcileri tarafından ilçe temsilcisini seçmesiyle devam ediyor. İlçe temsilcileri de il temsilcisini seçerek 23 Nisan’a Ankara’da düzenlenecek olan Öğrenci Meclisi oturumuna gönderecek.

 

Of’ta yapılan seçimle okul temsilcileri tarafından Of Öğrencisi Temsilcisi seçilen Of İmam Hatip Lisesi öğrencisi Selman Koç, Trabzon öğrenci temsilciliğine için de aday oldu.

 

Seçim çalışmaları kapsamında Trabzon’un diğer ilçe öğrenci temsilcileriyle iletişime geçerek onlarla yakından ilgilenen Koç, 17 ilçe temsilcisiyle Of’ta bir araya geldi.

 

Sahil Oğuzhan Restoran’da düzenlenen yemeğe öğrenci temsilcilerinin yanı sıra Of Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da katıldı.

 

Yemekte öğrencilere bir konuşma yapan Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris  Kabahasanoğlu; “Bu seçimlerin amacı ülkemizde ve dünyada insanlar arasında demokrasi kültürünü yaygınlaştırmaktır. Burada bir araya gelmeniz önemli dayanışma örneğini gösteriyor. Birlik ve beraberliğiniz seçimi kazanmaktan daha önemlidir. Sevgili gençler, sizler bizin en büyük zenginliğimizsiniz. Bunun heba edilmesine ülke olarak tahammülümüz de lüksümüz de yoktur. Tekrar ilçemize hoş geldiniz. Yapacağınız seçimin hepinize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Of Öğrenci Temsilcisi Selman Koç ise yaptığı konuşmada; “Değerli müdürüm, sayın belediye başkan yardımcım, sevgili arkadaşlarım davetinize icap ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amacımız ille de seçimi kazanmak değildir. Birlik beraberliğimiz olmasa kazandığımız sonuçlar bizi çok da mutlu etmez. Seçimi kazanmaktan çok sizlerin dostluğunu kazanmaktır amacım. Evet, başkanlığa adayız, kazanmak için çalışıyoruz ama ben sizin dostluğunuzu kazanmak istiyorum. Bize desteklerinden dolayı Of İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Of Belediye Başkan Yardımcımıza tekrar teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” diye onuştu.

 

17 ilçe temsilcisini Of’ta ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade eden Of Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu; “Milli ve manevi değerlere sahip bir gençlik bizim temel amacımızdır. Benim gençliğim, hep gençlik teşkilatlarıyla geçti. Gençlerimize yol açmak, onların sorunlarını gidermek için mücadele ettik. İmam hatip liselerine yapılan baskı ve zulümlere karşı onların yanında durduk. Bugün imam hatip liselerinin geldiği nokta bizi çok mutlu ediyor. Yarınımız bugünümüzden daha iyi olacaktır. Kapımız her zaman sizlere açıktır. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21