banner80

Trabzon 2019’da Karadeniz gibi coşmalı

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nın 6. Olağan kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019'da üç seçim yaşayacağız. Trabzon'dan çok daha büyük bir destek bekliyorum. Trabzon en önde olacak ki, diğerlerini de çekip getirsin. Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek bir sözümüz kalmaz” dedi.

Trabzon 2019’da Karadeniz gibi coşmalı
banner71

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Trabzon 6. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda bürokrasideki sistemin ağır işlediğine dair şikayetler geldiğini söyleyen Erdoğan, "Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin. Bizim işimiz var, yapacağımız çok şey var" dedi.

 

2019'da üç seçim yapılacağını belirten Erdoğan;  “Yerel, muhtarlık seçimi, parlamento ve Cumhurbaşkanı. Bu üç seçimde de biz çok büyük gayret ortaya koymamız lazım ki hesapları alt üst edelim. Buna hazır olmamız lazım. Trabzon'dan çok daha büyük bir destek bekliyorum. Trabzon, Türkiye'de de bir Trabzon var. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de var. Her yere dağılmış. Sandıkları evelallah patlatacak. Trabzon en önde olacak ki, diğerlerini de çekip getirsin. Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek bir sözümüz kalmaz” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da 'da önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanTrabzon 6. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda bürokrasideki sistemin ağır işlediğine dair şikayetler geldiğini söyleyen Erdoğan, "Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin. Bizim işimiz var, yapacağımız çok şey var." dedi.

 

Erdoğan'ın kongre öncesi açıklamalarından satırbaşları:

15 sene önce yola AK Parti olarak çıktığımızda Türkiye neydi ne oldu? Karadeniz sahil yolunu tamamladık. Dağları deldik Ferhat Şirin'e ulaştı. Çünkü biz milletimize sevdalıyız. Milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. İktidara geldiğimizde milli gelir 3400 dolardı şimdi 11 bin doların üstüne çıktık. İnşallah uçağımızı da yapacağız.

 

"AFRİN'DE SİLAHLI İHA'MIZI GÖRDÜNÜZ..."

Bizim bu ülkede yapacağımız çok iş var. Milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız. Bu batılılar niye kıskanıyor? İşte bundan. Artık İHA'mızı yapıyor muyuz? Bir de Sürmenelisi yapıyor bunu. Afrin'de silahlı İHA'mızı gördünüz, biz yaptık. Onlar koordinatları veriyor, F-16'lar da teröristleri oraya gömüyor. Buraya gelirken sordum, ne kadar oldu dedim, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3747. Devam. İnlerine gireceğiz dedim.

 

"AFRİN İLE YETİNMEYECEĞİZ DEDİK..."

Afrin ile yetinmeyeceğiz dedik. PKK'lılar Sincar'a kaçtı oraya da gideceğiz. Bizim derdimiz teröristler. Biz işgal devleti değiliz. Bizim geçmişimizde işgal yok, adalet var. Tarihimizde zalimlerle beraber olmak yok, Afrin'de de bunu yapıyoruz.

Bu millet onurlu, gururlu bir millet. Mehmedimiz Afrin'de çocukları okşuyor. Onlar bombalarla her yeri yıktılar. Onlar yıkmaya biz ise yapmaya geldik.

Dilimize, dinimize el uzatanın elini kopartacağız.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan "PKK'lılar Sincar'a kaçtı oraya da gideceğiz"

"VARNA'DA KENDİLERİNE GÖSTERECEĞİM"

Batılı bize akıl vermeye çalışıyor, o aklı kendinize saklayın. Hepsinin video kayıtları var. Yarın zaten Varna'da bir araya geleceğiz, hazırlıkları yaptım, kendilerine göstereceğim. Dimdik ayakta duracağız, taviz vermeyeceğiz. Mazlumun ahı yerde kalmayacak.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon 6. olağan il kongresi öncesi vatandaşlara seslendi

ERDOĞAN'IN KONGRE SALONUNDAKİ AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI:

Böyle bir portreyi hazırlamış olmanız beni çok ama çok duygulandırdı. Rabbimden her ikisine de rahmet diliyorum. Tüm kardeşlerimin annelerine babalarına rahmet diliyorum. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Dışarıda bir bu kadar sağolsun katılım vardı. Onlarla da dertleştik ve Rabbime hamdediyorum, ya Rab, bizi bu şekilde birleştirdiğin gibi inşallah bundan sonra da bu yolculuğumuzda birlik, beraberlik içinde bizim büyük Türkiye idealine yürümemizi de daim kıl. Güçlü desteği için 

Trabzon'a bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

Trabzon'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran pankart

"TRABZON, KARADENİZ GİBİ COŞMAZSA BİZİM KİMSEYE DİYECEK BİR SÖZÜMÜZ KALMAZ"

 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’nın 6. Olağan kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019'da üç seçim yaşayacağız. Trabzon'dan çok daha büyük bir destek bekliyorum. Trabzon en önde olacak ki, diğerlerini de çekip getirsin. Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek bir sözümüz kalmaz” dedi.

 

2019'a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?

 

2019'da üç seçim yaşayacağız. Yerel, muhtarlık seçimi, parlamento ve Cumhurbaşkanı. Bu üç seçimde de biz çok büyük gayret ortaya koymamız lazım ki hesapları alt üst edelim. Buna hazır olmamız lazım. Trabzon'dan çok daha büyük bir destek bekliyorum. Trabzon, Türkiye'de de bir Trabzon var. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de var. Her yere dağılmış. Sandıkları evelallah patlatacak. Trabzon en önde olacak ki, diğerlerini de çekip getirsin. Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek bir sözümüz kalmaz.

2019'a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?

 

"MUHSİN YAZICIOĞLU VATAN VE MİLLET AŞIĞI BİR DAVA ADAMIYDI"

Bugün 25 Mart, 9 yıl önce bugün Türkiye çok büyük bir yürek acısı yaşadı. BBP kurucusu ve genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimizi bir kez daha rahmetle, hasretle yadediyorum. Kendisi yaşasaydı eminim ki 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarımız başta olmak üzere, son yıllarda attığımız tüm adımlarla bizimle birlikte omuz omuza mücadele ederdi.

Şu anda onun varisi olan arkadaşlarımız da bizimle beraber yürüyorlar. Sağolsunlar. Muhsin Yazıcıoğlu vatan ve millet aşığı bir dava adamıydı. Milliydi, yerliydi. Böyle bir insan hayatta olsaydı 15 Temmuz'da darbecilere karşı bizimle omuz omuza mücadele verirdi. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatımızdaki başarımızdan bizim kadar o da aynı heyecanı duyardı. Yokluğunu hissettiğimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime bir kez daha Rabbimden rahmet niyaz ediyorum.

 

"BİZİM BU ÜLKEYE VE BU MİLLETE OLAN SEVGİMİZ SON NEFESİMİZE KADAR ASLA BİTMEYECEK"

Bizim bu ülkeye ve bu millete olan sevgimiz son nefesimize kadar asla bitmeyecek. Biz sizlere kara sevda ile tutkunuz be. Karadeniz yaylaları ne kadar güzelse, denizi ne kadar coşkuluysa bizim sevdamız da o kadar derindir, samimidir. Şu anda salonun dışında en az bu kadar hemşehrilerim var. Çünkü onları orada görünce selamlamadan salona giremezdik. Ülkemize yaptığımız her hizmet her proje her kazanım siyasi alanda ileriye doğru attığımız her adım bizim en büyük mutluluk kaynağımızdır.

Günün 24 saatini, 48 saat gibi yaşamak mecburiyetindeyiz ki milletimize olan sözümüzü tutabilelim. Biz bir söz verdik. Biz şimdi dağları dele dele bu yolda yürüyoruz. Dağların delindiğini de en iyi Trabzonlu, Ordulu, Giresunlu bilir.

 

"BÜROKRASİNİN AĞIR İŞLEDİĞİNE DAİR ŞİKAYETLER GELMEYE BAŞLADI... VERSİN İSTİFASINI ÇEKSİN GİTSİN"

Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin. Bizim işimiz var, yapacağımız çok şey var.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin"

TRABZON PROJELERİ

Yeni bir üniversite inşa edeceğiz. Trabzon'a 900 yatak kapasiteli şehir hastanesi kuruyoruz. En kısa sürede temeli atılacak. Çalışmaları sürüyor. Zigana Tüneli de geleceğe damga vuracak projelerden biridir. Önümüzdeki yıl bitiriyoruz. Yeni demiryolu da şehrimizin cazibesini artıracak bir başka projedir. İnşa ettiğimiz yat limanı ile turizm potansiyeline yeni bir pencere açtık. Turizm alanında bölgemizin cazibesini artırıyoruz.

 

Taşkınların önüne geçmek için çok sayıda projeyi aynı anda yürütüyoruz. Her alanda Trabzon'u altın gerdanlık mahiyetinde hizmetlerle donattık.

 

"GÖTÜRMEDEN İŞİ BİTİRELİM"

Karşıma koymuşlar. Bizi Münbiç'e götür, Afrin'den bir şey anlamadık yazıyor. Hey Allahım ya. İnşallah hayırlısı olsun, götürmeden işi bitirelim.

 

"İHTİYAÇ OLDUĞU ZAMAN ÖNCE BEN ONDAN SONRA SİZ..."

("Reis bizi Münbiç'e götür" sloganlarına) İhtiyaç olduğu zaman önce ben ondan sonra siz benimle beraber geleceksiniz. Sizin bu aşkınız, cephedeki Mehmedin aşkını da artıyor, heyecanını da artırıyor. Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan diyor şair.

Mehmet şu anda cepheden bakıyor ki benim vatandaşım benimle beraber yürümeye hazır. Onu PYD/YPG tutabilir mi? Tutamaz. Gömerler, gömerler. Ne ihanetler yapmışlar. ÖSO'dan nice kardeşlerimizi şehit ederek açtıkları mezarlara gömdüler, şimdi onlar gömülüyor. Açtıkları hendeklere burada gömdük. Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te gömdük, gömmeye de devam edeceğiz.

 

"KISA SÜREDE TEL RIFAT'I DA KONTROL ALTINA ALIP BU HAREKATI AMACINA ULAŞTIRACAĞIZ"

Fırat Kalkanı Harekatı ile ilk darbeyi vurduk. Ardından Zeytin Dalı Harekatı ile terör koridorunu Akdeniz'e bağlama çabasını kestik. Kısa sürede Tel Rıfat'ı da kontrol altına alıp bu harekatı amacına ulaştıracağız. Münbiç konusunda bize verilen sözlerin gereğinin yerine getirilmesini bekliyoruz.

Amerika'nın bir anca önce Münbiç'in denetimini bölgenin gerçek sahibine devretmesi lazım. Terör örgütü buradan çıkartılmazsa o zaman bu işi biz yapmak mecburiyetinde kalırız.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21