Teleferikten düşen baba Vapurcu 1 haftadır bulunamıyor

19 Nisan günü akşam saatlerinde evine geçmek için oğlu ile birlikte bindiği teleferikten İyidere Deresine düşen Ali Vapurcu (46) bir haftadır bulunamadı.

Teleferikten düşen baba Vapurcu 1 haftadır bulunamıyor
Rize’nin İyidere ile İkizdere ilçelerini birbirine bağlayan ve Trabzon’un Of İlçesine bağlı çok sayıda köye de ulaşımın sağlandığı yol güzergahı üzerindeki Pınaraltı Köprüsü yakınında bulunan briket atölyesinden derenin karşı tarafında bulunan evine oğlu ile birlikte teleferikle geçmek isterken dereye düşerek kaybolan Ali Vapurcu’ya bir haftadır ulaşılamadı.
 
Olayın hemen ardından başlatılan arama çalışmaları dere yatağında ve Karadeniz kıyılarında aralıksız devam ederken, Ali Vapurcu bulunamadı.
 
Bugün iş makineleri ile birlikte dere yatağında bulunan derin mevkilerde arama yapıldı. İş Makineleri ile dere yatağının yönü değiştirilirken su azaltılarak derin noktalarda arama yapıldı. Ancak herhangi bir bulguya rastlanamadı.
 
Baba Vapurcu ile birlikte bindiği teleferikte asılı kalan ve 4 saat sonra kurtarılan 11 yaşındaki Ahmet Vapurcu’nun sağlık durumu ise iyi.
 
Olayı anlatırken gözyaşlarını tutamayan Ahmet, olayın olduğu akşam su seviyesinin çok yükseldiğini ve tam derenin ortasına geldiklerinde suya kapıldıklarını belirtti. Kendisinin teller arasında sıkıştığını belirten Ahmet, babasının bir süre sularla mücadele ettiğini ancak fazla direnemeyerek suya kapıldığını ve gözden kaybolduğunu söyledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21