banner80

Süleyman Soylu Ak Parti Of Mitingi’nde coştu

Ak Parti Of İlçe Başkanlığı tarafından Of Belediye Meydanında düzenlenen mitingde konuşan Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’a seslenerek; “Biz Kandili söndürüyoruz, sen de mal mal bakıyorsun” dedi.

banner71

1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala Ak Parti Of İlçe Başkanlığı tarafından Of’ta düzenlenen mitingde konuşan Süleyman Soylu genel ve yerel siyasette önemli mesajlar verdi.

 

CUMHURBAŞKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM

İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu ve Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nun selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Süleyman Soylu katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletti.

 

Gece yaşanan yoğun bir programın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü belirten Soylu; “Yoğun bir programın ardından Of’a geleceğimizi ilettiğimiz Cumhurbaşkanımız Erdoğan, tüm Trabzon’a selam söyle, özellikle de Oflu hemşerilerime benim selamımı ilet dedi. Sizler Cumhurbaşkanımızın selamını iletiyorum” dedi.

 

7 HAZİRAN’DAN DAHA GÜÇLÜ BİR İRADE VAR

Of’taki coşkunun 7 Haziran’dakinden daha yüksek olduğunu belirten Soylu; “Bugün burada yepyeni bir heyecan yaşıyoruz. Öncelikle 7 Haziran seçimlerinde bize sahip çıkan siz hemşerilerime müteşekkirim. Türkiye’nin iktidarına, huzuruna ve tek başına iktidarına sahip çıktınız. 2011 seçimlerinde 68,5, 2015 seçimlerinde % 72 ile beraber Of oyunu azaltan değil arttıran bir ilçe olarak Türkiye’nin geleceğine harç koyan Türkiye’nin geleceğine inanan güvenen bir anlayış ortaya koyduğunu bir kez daha göstermiştir, minnettarım ve müteşekkirim. Ve bize verdiğiniz sorumluluk bugün daha fazladır. Bunun bilincindeyiz. Çok teşekkür ediyorum. Ama görüyorum ki 7 Hazirandan daha güçlü, daha kararlı ve daha yüksek bir irade var bugün Of’ta. Ve sizlere sesleniyorum, 1 Kasım’da sandıkları patlatmaya hazır mısınız? Türkiye’nin yarınına çelme takmaya çalışanlar Of’un gücünü, Of’un kararlılığını ve Of’un sözünün doğruluğunu duyup anlasınlar. Tek başına iktidara, huzura, istikrara, 2023, 2053, 2071 hedeflerine hazır mı Of?” diye sordu.

 

4 AYDA YAPILAN PLANLARI VE HESAPLARI GÖRDÜK

Dört aylık süreçte Türkiye’yi itibarsızlaştırmak isteyenleri gördüklerini belirten Soylu; “Bu 4 aylık tabloyu hep beraber gördük. Bu 4 ay içinde 1960 darbesini, 1971 muhtırasını 1980 darbesini, 28 Şubat’ı, 27 Nisan’ı, Türkiye’de hükümetlerin nasıl zayıflatılmaya çalışıldığını, yeniden birilerinin devreye girdiğini, ekonominin alabora yapılmaya çalışıldığını,  siyasi belirsizlikler üzerinden milletin kazanımlarına nasıl musallat olunacağını, terörün bir ülkenin istikametini bozmak için nasıl büyük bir çaba harcadığını gördük. Türkiye’de bu 4 ayda geleceğimizin ve ülkemizin milli bir meseleyle karşı karşıya kaldığını bilenlerle, sadece siyasi çıkarlarını düşünenler ve bu ülkeyi bu milletin yönetmesini istemeyenler turnusol kağıdı gibi gün yüzüne çıktığını gördük. Bu ülkenin tek başına iktidarından sonra “acaba ekonomiyi faizi doları euroyu, faizi istediğim gibi çevirip millete yine o eski kabus dolu günleri yaşatabilir miyim?” diye düşünenleri gördük. Türkiye sanki bu 13 yılda hiçbir şey kazanmamış gibi, Türkiye’yi yarınlara çelimsiz bir ekonomiyle götürmek isteyenlerin hesaplarını gördük” ifadelerini kullandı.

 

SİZ KİMSİNİZ Kİ…

Dış güçlerin kendilerine hesap sormaya çalıştığını ifade eden Soylu; “Siz kimsiniz ki 600 bin engelliye maaş bağlıyorsunuz? Siz kimsiniz ki 26 havalimanını 56 havalimanına çıkaracaksınız? Siz kimsiniz ki Dünyanın en büyük havalimanını yapıyorsunuz? Siz kimsiniz ki dünyanın en büyük köprülerini, en büyük tünellerini yapıyorsunuz? Siz kimsiniz ki bu ülkede 1999’da 2000’de başbakana yazar kasa fırlatılırken bugün terörle karşı karşıya kalmışken uzaya uydu fırlatıyorsunuz diye hesap sormaya çalışıyorlar? Siz kimsiniz ki daha 200 milyon dolara ihtiyacınız varken mağdur ve mazlumlara bugün 4,5 milyar dolar yardım eden bir Türkiye oluyorsunuz. Siz kimsiniz ki bu gün Dünyanın her tarafında itibarı yükselen Türkiye oluyorsunuz? Siz km oluyorsunuz ki Kıbrıs’a su götürüyorsunuz? Siz kimsiniz ki biz den otomobil almak yerine kendi başınıza bir otomobil yapmaya kalkışıyorsunuz? Siz kimsiniz ki ecdadınızın mirasına sahip çıkıyorsunuz, Balkanlarda, Türkiye Cumhuriyetlerinde, Orta doğuda ecdadlarınızı bıraktığı camileri, külliyeleri, hanları, hamamları hepsini onarıyor, hepsini kucaklıyor ve oralarda Ay Yıldızlı bayrağınızı dalgalandırıyorsunuz?” diye konuştu.

 

MAL MAL BAKIYORSUN

Mitingde Selahattin Demirtaş’a da seslenen Soylu; “7 Haziran’da buradan Demirtaş’a seslenmiştim. Ey Demirtaş sen bizim Diyanetimizi kapatamazsın ama biz senin kandilini söndürürüz demiştim. Şimdi diyor ki PYD Kuzey Suriye’de bir devlet kuracak, Başbakanımıza edepsizce hakaret ederek sen de mal mal bakacaksın diyor. Ey Selahattin Demirtaş bak sana Of’tan, Karadeniz’den Trabzon’dan sesleniyorum. Biz kandilinizi söndürüyoruz, sen de mal mal bakıyorsun, mal mal, mal mal bakıyorsun” dedi.

 

HÜKÜMET KONAĞI VE ADALET SARAYI

Trabzon’a 13 katrilyon hizmet yaptıklarını ve yeni dönemde de yatırımlara devam edeceklerini belirten Soylu Of’ta yapılacak yatırımlara da değindi. “Bilmenizi isterim ki 4 yılın sonunda ilçelerimizde bir tane asfaltsız, bir tane betonsuz yol kalmayacak. Of’ta büyük hizmetler yapıldı. Yeterli değil tabi ki. Hastanemizle ilgili bütün sorunları halletti. Proje hazırlanıyor ve en kısa sürede ihaleye çıkacak. Sosyal Güvenlik Kurumumuzun binasının onayını aldık. Yer tahsisi yapıldı. İnşallah en kısa sürede yapılacak. Hükümet Konağı projemiz. 6 katlı bir proje hazırlamışlar. Arkadaşlar şahit biraz müdahale ettim. Bizim mimarimize uygun bir hale getirdik. İnşallah en ısa sürede yapımına başlayacağız. Adalet Bakanımızla Adalet Sarayını konuştuk, hazırlıklarını başlattık. Of’a bir fakülte yeter mi? Bu dört yıldaki önemli işlerimizden biri de fakülte sayımız arttırmak ve Of’a yüksek okulu getirmek olacaktır. Siz bize yetki verdiniz bize oturmak için yetki vermediniz. Sizi mahcup etmeyeceğiz ve dört yılın sonunda sizden helallik alacağız” ifadelerini kulandı.

 

OF’TAN REKOR BEKLİYORUM

Of’tan rekor bir oy beklediğini ifade eden Soylu; “Bugün Allah razı olsun burada bulunmaz bir dua burada bulunmanız bir yakarış ve birlik beraberliğin sembolüdür. Ben sizin evladınızım sizi mahcup etmeyeceğim. Çalışmaya başladığım andan itibaren hiçbir samimiyetinizi esirgemediniz buradan tüm siyasi partilere sesleniyorum. Bu bir memleket meselesidir. Of’tan geçen sefer oyumuzu artırarak çıktık. Buraya hizmet getireceğiz. Sizden bir şey istiyorum. Of’ta bir şey başaralım. Of’ tan bir rekor bekliyorum. Öyle bir rekor ki Of Türkiye’nin en fazla oyunu alan ilçesi olsun. Bilesiniz ki Çaykara gürleyecek, bilesiniz ki Dernekpazarı gürleyecek, bilesiniz ki Sürmene gürleyecek, bilesiniz ki Hayrat gürleyecek ve bilesiniz ki Çaykara, Hayrat, Sürmene, Of ve Trabzon tek başına iktidarın anahtarı olacak” dedi.

 

Mitingin ardından mitinge katılan vatandaşların arasına inen Soylu, vatandaşların talep ve isteklerini dinledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Saral
İhsan Saral - 6 yıl Önce

Siz değil miydin Gezi olayları için faiz lobisi yaptı, dış güçler yaptı, provakatif bir eylem olduğunu söyleyenler ve hatta camiye içki içtiler, türbanlı bacınızın üzerine işeyip, çocuğunu sağa sola sürüklediler yalanlarını uydurulanlar. Şimdi 7 Hazirandan sonra ülkede artan terör faaliyetleri ve insanların bombalarla toplu imha edilmesi için de tıpkı gezi de kullandığınız yalanlara benzer ifadeler kullanılmamasına açıkçası şaşırmamak lazım. Nasılsa el kalkınca bile alkış tutacak o kadar gözü bantlılarınız var ki işte ben de sizi bu nokta da tebrik etmeden geçemeyeceğim. Gezi olaylarında bile SPK’nin raporlarını sümel altı yapıp milletten kaçıran sizler, 2013 yılından beri Sayıştay raporlarını meclisten kaçıran sizler, bütün bunları göremeyip size oy veren bizler… Valla galiba siz haklısınız.. Haa bu arada cumhurbaşkanının selamı baş üstüne de, sanırım bu selamı AKP’ye oy istemek için göndermemiştir. Yoksa koskoca bir cumhurbaşkanının siyasetle ne işi olabilir ki??

Bayram Ali Tellioğlu
Bayram Ali Tellioğlu - 6 yıl Önce

Allah Ak partililerden, sevenlerinden ve destekleyenlerinden razı olsun.
Akıllı insanlar Ak partiyi destekler.
İnşallah Ak parti 1 Kasımda tek başına iktidara gelecek ve Türkiye'nin iç ve dış düşmanları kahrolacak.
Tellioğlu ailesi.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21