Soylu Çalışma ve SG Bakanı olarak Trabzon’da

64. hükümetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanan Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu, bakanlık görevinin ardından ilk ziyaretini Trabzon’a yaptı.

Soylu Çalışma ve SG Bakanı olarak Trabzon’da

1 Kasım seçimlerinin ardından kurulan 64.hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atanan Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu, bakanlık görevinin ardından Trabzon’a ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

 

Saat 9.30 sularında Trabzon Havalimanına inen Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Belediye Melis Üyeleri, Parti yöneticileri ve partililer tarafından karşılandı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesini ve Ortahisar Belediyesini ziyaret eden Soylu, ziyaretlerin ardından danışma meclisi toplantısına katıldı.

 

Ziyarette Bakan Soylu’yu üstlenmiş olduğu görev nedeniyle Trabzon halkı adına tebrik eden Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’un dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olma yolunda Soylu’nun ciddi katkılarını göreceğini ifade etti.

 

Trabzon’un son yapılan araştırmada Türkiye’nin en yaşanılabilir ili olduğunun tespit edildiğini hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “2016 yılında Trabzon Büyükşehir Belediyemizin 408 trilyon, Su ve Kanalizasyon İdaremizin ise 233 trilyon bütçesi var. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve sizlerinde destekleriyle Trabzon’umuzda ciddi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında Trabzon il genelinde 60 trilyonluk asfalt yol yapımı, 20 trilyonluk beton yol yapımı gerçekleştirmiştir ve halen asfalt yol yapımına devam etmekteyiz. 2016 yılında ise hedefimiz 100 trilyonluk yol yapımıdır. Halkımızın çalışmalarımızı gördükçe bizlere verdikleri destekten huzur duyduklarını, mutlu olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

 

Bakan Soylu’ya 6360 sayılı yasada yapılacak değişikliklerden ötürü taleplerini de aktaran Başkan Gümrükçüoğlu, “6360 sayılı yasada bazı çalışmalarınız olduğunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak bunun en önemli yürütücülerinden biri olduğunuzu bilerek maliye paylarının belediyelere alan ve nüfusa göre dağıtılmasının yol ağı 20 bin km olan Trabzon’umuzun da ciddi sıkıntılara yol açtığını bilgilerinize arz etmek istiyoruz. Yeni yapılacak düzenlemede nüfus ve alan kriter olarak alınsın ama gelişmişlik endeksi, engebeli topografya ve yol ağı mutlaka çok önemli kriterler olarak ele alınsın” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Soylu ise yaptığı değerlendirmede Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu yaz ciddi çalışmalar yaptığını ifade etti. Bu çalışmalara sahada bizzat şahit olduklarını kaydeden Bakan Soylu, “Büyükşehir Belediye yasası Türkiye’de bir devrimdir. Bunun ne ifade ettiği ilerleyen yıllarda çok daha iyi anlaşılacaktır. Şehrimizin en temel sorunları yol ağlarıdır. Biz bunu biliyoruz. Büyükşehir Belediyemizin bu konuda imkânlarının da üzerine çıkarak fedakârca yaptıkları çalışmaları görüyoruz. Bunun ilerleyen yıllarda çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum. Belediyelerimizin, yerel yönetimlerimizin sonuna kadar desteklenmesi görevimizdir. İnşallah hizmete yönelik bütçeleri rahatlatmak için gayret içinde olacağımızı söylüyorum. Trabzon’un elde ettiği en yaşanılabilir şehir ünvanını uzun süreler korumak ve Trabzon’u daha da iyi noktalara taşımak bizlerin görevidir ve temel hedefimizdir. Trabzon’un en yaşanılabilir şehir olduğunun objektif kriterlerce tespit edilmesi bizim için hem onur vesilesidir hem de aynı zamanda sorumluluk vesilesidir” şeklinde konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Bakan Soylu’ya ziyaretin anısına Fatih Sultan Mehmet’in tuğrasını hediye etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 6 yıl Önce

SAYIN SOYLUYA MİLLETVEKİLLİĞİ VE BAKANLIK GÖREVLERİNDE ÜSTÜN BAŞARILAR,SAĞLIKLI-MUTLU YILLAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21