Servis Şoförlerine bilgilendirme semineri

Of’ta öğrenci servisi taşımacılığı yapan firma yetkililerine ve servis araç şoförlerine yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi.

Servis Şoförlerine bilgilendirme semineri

Of’ta öğrenci servisi taşıyan şoförlere yönelik olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Of Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Of Şoförler Odasının katkılarıyla eğitim semineri düzenlendi.

 

Okul Servis Araçları Yönetmeliğindeki değişikliklerin görüşüldüğü yeni yönetmelikte yer alan konuların ve taşımayla ilgili diğer konuların görüşüldüğü seminer Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapıldı. 

 

Seminerde; Değişen Servis Taşıma Yönetmeliği ile ilgili değişiklikleri konusunda Jandarma Uzman Çavuşlar Sadık Sarıtaş, Kubilay Yılmaz, Fatih Metin, Polis Memuru Mustafa Yaldız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Yusuf Dereli ve Şube Müdürü Süleyman Bedir konuyla ilgili bilgiler verdiler.

 

Konuyla ilgili genel bir değerlendirme yapan ve sorulara cevap veren Şube Müdürü Süleyman Bedir, ” Değerli şoför arkadaşlarımız, İç işleri Bakanlığımız çıkarmış olduğu yönetmeliğe hepimiz uymak zorundayız. Bu konuda eksiklerimizi tamamlayacak süre de verilmiş durumda. İnşallah bu süreye kadar eksiklikleri olan şoför arkadaşlar eksiklerini gidererek sorun yaşamazlar. Her zaman dediğimiz gibi sizler bizim gözümüzde birer öğretmensiniz. Sizler de ona göre davranmak zorundasınız. Sizlerin güzel tutum ve davranışlarınız öğrencilerimizi olumlu yönde etkilediğini bilmeniz gerekir. Bunun aksisi de öğrencilerde olumsuz tutum ve davranışlara sebep olduğunu da hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Hepimiz eğitim ailesi olarak güzelliklerin artırılmasına çalışırsak emin olun ki her şey daha güzel olacak ve buna katkınız olduğunuz için mutlu olacaksınız.” diyerek genel bir değerlendirme yaptı.

 

Of Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şahmeran Er kısa bir selamlama konuşması yaptı başkan Er konuşmasında,” Şoförlerimiz zor durumda zaten. Gerek jandarmadan gerekse emniyetten arkadaşlarımızın bazı küçük şeyleri görmemelerini rica ediyorum. Hepinizi seviyorum. Hepinize kazasız belasız günler diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Okul Servis Araçlarına yönelik seminere;  İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Tanju Tanrıverdi, İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Of Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şahmeran Er, Taşıma Şirket sahipleri ve Okul Servis sürücüleri katıldı. Seminer çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21