Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinde mezuniyet coşkusu

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet gecesinde 12.sınıf öğrencileri aileleri ve öğretmenleri ile birlikte mezuniyet hüznü ve coşkusunu birlikte yaşadılar.

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinde mezuniyet coşkusu
banner71

Akademik eğitiminin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alandaki eğitimiyle öğrencilerini geleceğe hazırlayan eski ismiyle Of Anadolu Lisesi, yeni adıyla Of Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi tarafından mezun öğrenciler için iftarlı mezuniyet programı düzenlendi.

 

Bir yandan iftar ve mezun olmanın mutluğunu yaşayan öğrenciler, bir yanan da okullarından, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü bir arada yaşadılar.

 

Okulun bahçesinde yapılan mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Vehap Kurt; “Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Sayın veliler, 4 yıl önce bize emanet ettiğiniz canınız kadar değerli olan geleceğimizin teminatı gençlerimizi vatanına, milletine, devletine, ailesine layık olarak yetiştirmeye çalıştık. Gecemizi gündüzümüze katarak emanetlerinizi en iyi şekilde hayata hazırlamak için uğraştık. Şimdi mezuniyetlerini görmeyi hepimize nasip eden Mevla’ma şükürler olsun. Sevgili Gençler, her başlangıcın bir sonu olduğu gibi bu sonunda bir başlangıcı olacaktır. Ümit ediyorum ki gireceğiniz TYT ve AYT sınavlarından sonra üniversite hayatına yeni bir başlangıç yapacaksınız. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Her zaman söylediğimiz gibi vatanımıza, milletimize, değerlerimize ve dinimize hizmet eden bireyler olmayı Mevla’m hepimize nasip eylesin. Hepinizin bahtı, yolu ve gönlü açık olsun diyorum” diye konuştu.

 

Mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da yaptığı selamlama konuşmasında; “Rabbim yollarını, bahtlarını açık etsin. Sevgili gençler, bu okulun adını Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi olarak değiştirmekle hem size bir misyon yüklemek hem de şehidimize ve ailesine bir vefa göstermek istedik. Şehit Necmi Çakır Diyarbakır’da çıkan çatışmada önce yaralanıyor gazi oluyor. Arkadaşlarım çarpışırken ben burada duramam diyerek arkadaşlarının yanına gidiyor ve orada düşmanın ikinci hain kurşunuyla şehit oluyor. O aldığı aile terbiyesinin gereğini yerine getirerek şehit oldu. Sizler de gücünüzün yettiği kadar, her zaman ve her yerde vatanınıza ve milletinize karşı çalışacaksınız. Asla bu misyondan ayrılmayın. Nerede olursanız olun işinizin en iyisi olun.  Bu zorlu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun. Önümüzdeki Kadir Gecenizi ve bayramınız tebrik ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler sırayla alana gelerek Şehit Necmi Çakır’ın annesi Nuriye Çakır ve babası Fahri Çakır’ın ellerini öperek yerlerini aldılar. Alanda yerlerini alan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

 

Ardından mezun öğrenciler duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Öğrenci konuşmalarından sonra Okul birincisi Cengizhan Gür’ü Şehit Necmi Çakır’ın babası Fahri Çakır altınla ödüllendirdi. Okul Aile Birliği Başkanı Bahar Sarıalioğlu’na okula yapmış olduğu hizmetler nedeniyle Şehit Necmi Çakır’ın annesi Nuriye Çakır plaket takdim etti.

 

Mezuniyet yemininin ardından kep fırlatma yapan öğrenciler toplu fotoğraf çekimi ile lise yıllarını son kez kayıt altına aldılar.

 

Akşam ezanının okunmasıyla öğrenciler aileleri ve öğretmenleriyle birlikte iftar yaptılar. İftarın ardından çay sohbeti yapılıp gecenin sonunda havai fişek gösterisi ile program sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21