banner80

Sağlık Bakanlığı Of Çocuk polikliniğini örnek alacak

Sağlık Bakanlığı, yenilenen Of Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniği Ünitesini örnek uygulama kapsamına aldı.

Sağlık Bakanlığı Of Çocuk polikliniğini örnek alacak
banner71
Of Devlet Hastanesinin yenilenen Çocuk Polikliniği ve Biyokimya Laboratuarı düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 
Başhekim İdris Kurtuluş’un göreve başlamasının ardından projelendirilen Çocuk Polikliniği ile Biyokimya Laboratuarının yapımı hayırsever işadamları tarafından üstlenildi.
 
Hastane içerisinde bulunan Yemekhane kısmının alt kata taşınmasıyla meydana çıkan alan projelendirilerek Biyokimya Laboratuarı yapıldı. Hastane içerisinde dağınık halde bulunan cihazların bir araya toplandığı laboratuarın yapım masrafları Hilal Kuyumculuk, Osmar Marketleri ve Nurettin Yıldız tarafından üstlenildi.
 
Yenilenen Biyokimya Laboratuarı uluslararası sağlık kuruluşları Medical Laboratory Evaluation ve External Quality Control tarafından kalite belgesi ile ödüllendirildi.
 
Eski laboratuarların bulunduğu alanda da yeni Çocuk Polikliniği yapımı için proje hazırlandı. İşadamı Zafer Yıldırım tarafından yapımı üstlenen Poliklinikte Çocuk Muayene Odası, Bebek Emzirme Odası ve Hasta Çocuklar için bekleme bölümü yapıldı.
 
Polikliniğin tamamı Oflu Ressamlar Cemil Şişmanoğlu ve Murat Küçükibrahim tarafından çizgi film kahramanları ile süslendi. Yan etkisi ve kokusu olduğu gerekçesi ile yağlı boya kullanılmayarak toksik madde içermeyen su bazlı akrilik boya kullanılarak yapılan resimler çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor.
 
Yenilenen Çocuk Polikliniği Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerinde incelenerek Bakanlığın Örnek Uygulama Projeleri arasına alındı.
 
Çocuk Polikliniği ve Laboratuarların açılışına Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Başhekim İdris Kurtuluş, İşadamları Hasan Yıldırım, Nedim Altunkaynak, Abdullah Sakal ve hastane çalışanları katıldı.
 
Törende katkılarından dolayı işadamları Zafer Yıldırım, Nurettin Yıldız, Hilal Kuyumculuk ve Osmar Marketlerine plaket hediye edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan korkmaz
hasan korkmaz - 10 yıl Önce

of devlet hastanemizdeki bu özverlil çalışmaları bize sunan harkese sonsuz teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21