Rehber öğretmenler istişare için Of’ta toplandı

2019-2020 eğitim öğretim yılı faaliyetleri kapsamında Of Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber öğretmenlerini buluşturarak yıl içinde yapılacak rehberlik faaliyetlerinin planlama toplantısını gerçekleştirdi.

Rehber öğretmenler istişare için Of’ta toplandı
banner71

Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı, Sürmene ve Köprübaşı ilçelerindeki Rehber Öğretmenler yeni eğitim- öğretim yılının ilk toplantısını Of’ta yaptılar.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantısında yapılan Of Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Vahdettin Özdağcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da katılarak Rehber Öğretmenlere kısa bir selamlama konuşması yaptı.

 

Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında; “Öncelikli olarak ilçemize hoş geldiniz. Toplantınızın hayırlı kararlar olmasını ve hayırla neticeler vermesini diliyorum. Sizler eğitim, öğretim hayatının çok önemli bir parçasısınız. Toplumda oluşan Rehberlik meydana gelen olaylar sonrası içindir anlayışını çok yanlış buluyorum. Asıl önemli olan olaylar çıkmadan önce olayların önünü alacak tedbirleri almaktır. Onun için sizlerin çalışmaları, problemlere yaklaşılmaları ileride yaşanabilecek büyük sorunları engelleyebilecek öneme sahiptir. Bizlerin eğitimde bir öğrencimizin bile kaybedilmesine tahammülümüz yoktur. Onun için sizlerin rehberlik servislerinde yapacağınız çalışmalar bu anlamda çok önemlidir. Sizlere yaşadığı sorunlardan dolayı başvuracak bir öğrencinin sorununa göstereceğiniz çözüm yolu belki de onun hayatını kurtaracaktır. Toplum olarak yaşadığımız sıkıntılar ailelerde dolayısıyla çocuklarda daha büyük sıkıntılara neden oluyor. İnancımız gereği de bir insanı kurtarmanın insanlığı kurtarmak olduğunu unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim, öğretim yılınız hayırlı olmasını diliyor, hepinize üstün muvaffakiyetler temenni ediyorum. Rabbim kazasız, belasız bir eğitim, öğretim yılı geçirmenizi nasip etsin. ”ifadelerini kullandı.

 

Of Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Vahdettin Özdağcı da yaptığı konuşmada; “ İlçe Milli Eğitim Müdürümüze toplantımıza katıldığı için sizlerin adına teşekkür ediyorum. Ayrıca müdürümüz tüm çalışmalarımızda her zaman yanımızda olarak bize güç veriyor. Bu da bizim çalışma azim ve gayretimizi artırıyor. İnşallah toplantıda aldığımız kararlar öğrencilerimiz, ilimiz için hayırlı olacaktır. Ben de kazasız belasız başarılı bir eğitim- öğretim yılı geçirmemizi diliyorum. ”dedi.

 

Konuşmaların ardından rehber öğretmenler 2019- 2020 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalarla ilgili planlama ve yapılacak uygulamalarla ilgili çalışmalarına devam etti.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21