Ölümden dönen öğretmen yazdığı Romanla hayata bağlandı

Of’ta ikamet eden, Çaykara’da öğretmenlik yapan, geçirdiği trafik kazası ile hayatı alt üst olan Elazığlı Genç Almanca Öğretmeni Burak Çelik, yazdığı Roman ile kitap fuarına hazırlanıyor.

Ölümden dönen öğretmen yazdığı Romanla hayata bağlandı

Çaykara Anadolu Lisesi’nin genç Almanca Öğretmeni Burak Çelik, yazdığı “Yazgı 3 Adam 3 Din Tek Yol” isimli kitabıyla Mersin ve İstanbul’da düzenlenecek olan fuarlara katılmaya hazırlanıyor.

 

Mesleğindeki ikinci yılında genç bir öğretmenin bir Roman yazması elbette önemli ve habere değer bir konudur. Ancak Burak Öğretmen, kısa yaşamına önemli haberlik olaylar sığdırmayı da başarmış.

 

Türkiye 40’sı olarak mezun oldu

1990 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Burak Çelik, 2008 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Hazırlıkla sınıfıyla birlikte 5 yıllık eğitimin tamamlayan Çelik, Üniversite öğrenimim süresince iki kez devlet tarafından yurt dışına gönderildi. Altı ay Almanya’nın Flensburg Üniversitesi’nde öğrenim gördü. 3 ay da Köln’de bir okulda staj yaptı. 2013 yılında Türkiye 40.sı olarak bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Çaykara Anadolu Lisesi’ne Almanca öğretmeni olarak atandı.  Mesleğinde ilk yılı tamamlamasının ardından 15 Eylül 2014 tarihinde aynı bölüm mezunu meslektaşı Hülya Ateş ile evlendi.

 

Feci kaza hayatını alt üst etti

Her şey çok güzel giderken Burak öğretmenin hayatı 4 Kasım 2014 tarihinde geçirdiği bir kaza ile adet alt üst oldu. Çaykara yolunda meydana gelen kazada ağır şekilde yaralanan Burak Öğretmen’in her iki femur kemiği, sol ayak bileği ve fibula kemiği kırıldı. Dört ameliyat geçiren Çelik’in bir yıl geçmesine rağmen femur (uyluk) kemikleri henüz kaynamadı. Yaklaşık 3 ay sırt üstü yatan Çelik, koltuk değnekleri ile gezebildiği için haline şükrediyor.

 

Kitap yazmaya karar verdi

Çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden, okulundan ve öğrencilerinden uzak kalmak zorunda kalan Burak Öğretmen, bir yandan tedavisine devam ederken bir yandan da kitap yazmaya karar verdi. “3 Adam 3 Din Tek Yol” adını verdiği romanda Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik dinlerini konu edinerek İstanbul, Köln ve Budapeşte’de geçen bir öykü kaleme aldı. Siyah Beyaz Yayınları tarafından baskıya alınan Roman, Aralık ayında satışa sunulacak.

 

Of’ta yaşıyorum ve Of’u çok seviyorum

Çok zor bir yıl geçirdiğini belirten Çelik; “Bir kaza hayatımı alt üst etti. Çok sevdiğim mesleğimden, okulumdan ve öğrencilerimden ayrı kaldım. Her sor sürecin bir çıkış yolu var. Ben de bu zor süreci kitap yazarak atlatabileceğimi düşündüm. Yazmış olduğum bu romanda Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik dinlerini mantık süzgecinden geçirerek edebi bir dille anlattım. Roman, İstanbul, Köln ve Budapeşte’de geçiyor. Ayrıca Yahudilerin Beyrut’ta yapmış olduğu sabra ve şatilla katliamına da değindim. Tür olarak psikolojik olan bu romanda okuyucuların şaşıracağı ve daha önceden bilmediği birçok bilgiye de yer verdim. Şuan Of’ta ikamet etmekteyim ve yaşadığım bu güzel ilçeyi çok seviyor ve önemsiyorum. Bir yazarın yaşadığı yer tarafından bilinmesi zannımca oldukça önemlidir. Hakkımda haber yaptığı için Of Havadis’e çok teşekkür ederim. Ayrıca bana bu zor süreçte destek olan eşime de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

           

4-5 Aralık 2015 tarihlerinde Mersin’de yapılacak olan CNR Kitap Fuarına katılmaya hazırlanan Çelik, 11 Aralık 2015 tarihinde de İstanbul Kadıköy’de Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara da katılarak kitaplarını imzalayacak.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 6 yıl Önce

ALLAH SAĞLIK VE SİHHAT VERSN.ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21