“Okullar Hayat Olsun” projesinde değerlendirme toplantısı

Of’ta yürütülmekte olan “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamındaki yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

“Okullar Hayat Olsun” projesinde değerlendirme toplantısı
banner71

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gönüllü Belediyeler arasında imzalanan “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamındaki yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda projenin uygulanacağı okul ve kurum müdürleriyle Of İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Bedir’in başkanlığında bir toplantı tertip edildi.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonundaki toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Bedir yaptığı değerlendirmede; “İlçemizde eğitim- öğretimi aksatmadan örgün eğitim saatleri dışında okul öğrencisi ve velilerine okullarda sağlık kuruluşlarıyla irtibata geçilerek vatandaşlar için eğitim seminerleri düzenleyelim. Bahçelerinde spor yapma imkânı olan okulların bahçelerinden halkımızın yararlanmasını sağlayalım. Kuran Sınıfı olan okullarımızın imkânlarından müftülükle işbirliği yaparak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kurslar açalım. Kapalı salonu bulunan okullar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak kurslar açsınlar. İlçemizdeki trafik yoğunluğunu azaltmak için de okul bahçelerimizin müsait olanlarında araçların park etmesi için uygun izinle otopark olarak kullandıralım. Bu ve bunun gibi okul ve kurumlarımızın imkânlarını vatandaşlarımızın istifadesine sunalım. Böylece okullarımız tam kapasite ile bütün yıl çalışmış olacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.  


Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet sec
Mehmet sec - 3 yıl Önce

Halk eğitim.müdürlüğü şuan olan yönetim kafalarına göre kurs açarlar istedikleri kişiye verirler kursları milli eğitim ses çıkarmaz onlara zihniyet şuan hala devam ediyor yazık ofumuza i

Selami pak
Selami pak - 3 yıl Önce

Güzel proje evet ama halk eğitim kurumu problem açılacak olan kursları çok zor açan kurum diğer il ve ilçeler her türlü kolayı sağlar fakat ofta olan sorumlular yapmaz halk eğitim vatandaştan çok uzak

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21