Of’un Perşembe Pazarı’nda Kış hareketliliği

Of’un önemli bir geçmişe sahip olan Perşembe Pazarı, kış mevsiminin yaklaşmasıyla son bahar meyve ve sebzeleriyle bölge halkına hizmet vermeye devam ediyor.

Of’un Perşembe Pazarı’nda Kış hareketliliği
banner71

Of'un hafta günü olan Perşembe günü, kurulan semt pazarıyla Of’un yanı sıra komşu ilçeler Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı halkına da hizmet veriyor.

 

Hr hafta olduğu gibi bu hafta da tezgahlarını açarak müşterileriyle buluşan Pazar Esnafı, halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

 

Kestane el yakıyor

Kış Mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte sonbahar ve kış sebze ve meyvelerinin tezgahları süslediği pazarda fiyatlar bazı ürünlerde birbirine yakınken özellikle kestane fiyatının yüksekliği dikkat çekiyor.

 

Pazarda fiyatlar; Domates, biber, patlıcan, salatalık, pırasa, nar ve elma gibi ürünlerde 2,50 TL’den; Lahana ve beyazlahana 1,00 TL’den, soğan 1,20 TL’den, patates 1,50 TL’den, marul ve mandalina 2,00 TL’den, sarımsak 13,00 TL’den ve kestane ise 10 ila 15,00 TL arasında değişen fiyatlardan satılıyor.

 

Ot Pazarında ayrı bir canlılık var

Hayvancılığın giderek azalmasına rağmen Of’taki Ot Pazarı’nda da kış hareketlilği dikkat çekiyor.

 

Erzurum, Kars ve Bayburt yörelerinden getirilen otlar vatandaşların ilgisiyle karşılanıyor. Vatandaşlar beğendikleri ot için pazarlık yapıyor, anlaşma sağlandığında hemen arabalar yaklaştırılıyor. Satın alınan otlar araçlara yüklenerek mahallelerin yolunu tutuyor.

 

Ot fiyatları 550,00 ila 600,00 TL arasında değişiyor. Vatandaşlar pazardaki ot fiyatlarından genel olarak memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21