banner80

Of’ta Üç Kore Gazimiz kaldı

Atatürk’e Mareşal Rütbesinin ve “Gazi”lik ünvanının verilmesinin yıl dönümü olan Gaziler Günü, Of’ta düzenlenen programla kutlandı.

Of’ta Üç Kore Gazimiz kaldı
banner71
13 Eylül 1921' de kazanılan Sakarya Zaferi'nin ardından, TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi’lik ünvanı verilmişti.
 
19 Eylül’e denk gelen bu gün, Tüm Ülkede “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Gaziler Günü nedeniyle Of’ta da kutlama programı düzenlendi.
 
Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Of Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Of Belediye Başkanlığı ve diğer resmi kurumlar anıta çelenklerini sundular. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gündüz yaptı.
 
Programda Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu, Mikdat Sarıalioğlu İlköğretim Okulu ve İsmail Yıldırım İlköğretim Okulu öğrencileri Gaziler Gününün anlatan şiirler okudular.
 
Programa Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Garnizon Komutanı Mehmet Coşkun, Of Belediye Başkan Vekili Yılmaz Yanık, Cumapazarı Belediye Başkanı Ahmet Saral, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Gaziler ve gazi yakınları katıldı.
 
Programın ardından Kaymakam Tuncay Sonel, programa katılan Kore Gazilerine çay ikram etti.
 
Of’ta Kore Gazisi olarak 3 kişi kaldıklarını belirten 84 yaşındaki Gazi Murat Akyüz, bu kutlama programları ile birlikte yılda bir kez de olsa o günleri yeniden hatırladıklarını ifade etti. Kore Gazisi Osman Hacıbektaşoğlu rahatsızlığı nedeniyle programa katılmazken, diğer Kore Gazisi Mehmet Karakaş ise programa katıldı.
 
Of Nüfus Müdürlüğünde görev yapan ve evlilik hazırlığı yapan Aktütün Gazisi Bayram Yıldırım da törene katılan gaziler arasındaydı.
 
Of Kaymakamlığı tarafından akşam da Gazi ve Gazi ailelerine yemek ikram edilecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 10 yıl Önce

Tüm gazilerimizi rahmetle anıyorum. Gençlere tarihimizi öğretmeyi ihmal etmemeliyiz.

YAŞAR OSMANOĞLU
YAŞAR OSMANOĞLU - 10 yıl Önce

yıllardır anladık ,tamam ...28 şubat ilköğretim okulu ikinci planda kalıyor. ama of'ta herkes dört ilköğretim okulunun üniformalarını tanır. bari fotoğrafını koymasanız öğrencimizin. en güzel şiiri okuyan çocuğa haksızlık ediyorsunuz!!!!

Editörün Notu:
Hocam kusura bakmayın. Haber hazırlama esnasında bu tür hatalar olabiliyor. 28 Şubat'a karşı bir tavrımız olsa o resmi de koymazdık sizin de belirttiğiniz gibi. Of Havadis nezdinde hiçbir okul 2.planda değildir... Tekrar özür diliyor, saygılar sunuyoruz ::))

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21