Of’ta Öğrenciler tabletlerine kavuştu

Milli Eğitim Bakanlığının “Her öğrenciye tablet” projesi kapsamına Of Anadolu Lisesi’ne düzenlenen programda öğrencilere tabletleri dağıtıldı.

Of’ta Öğrenciler tabletlerine kavuştu

Milli Eğitim Bakanlığı eğitimde teknolojik yenileşme çalışmalarına devam ediyor. Ülke genelinde tablet dağıtımı sürerken Of’ta da öğrencilere tabletleri dağıtıldı. Of Anadolu Lisesinde temsili olarak tablet dağıtım töreni yapıldı.

 

Tablet dağıtımı törenin konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Kısa adı Fatih (Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi bakanlığımız tarafından uygulanmaya konulmuş, bu kapsamda ilçemizde tüm orta öğretim kurumlarında akıllı tahta uygulamasına geçilmiş ve tablet dağıtımına devam edilmektedir. Ortaokullarımızda proje kapsamına alınmış alt yapıları 2015-2016 yılında tamamlanacaktır. Böylece eğitimde fırsat eşitliği sağlanacak. Teknolojiyi kullanarak daha fazla duyu organına hitap ederek derslere daha etkin katılımları sağlanacaktır. Geçen yıl 430, bu yıl 346 tablet olmak üzere toplam 776 tablet dağıtmış olacağız. Bu kapsamda bakanlığımıza şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da kısa bir konuşma yaptı. Başkan Sarıalioğlu konuşmasında; “Bakanlığımızın teknolojik yatırımlarını takdirle karşılıyorum. Bizim zamanımızda böyle teknolojiler yoktu. Siz şimdi çok şanslısınız. İletişim çağındayız. Yarının güçlü Türkiye’sini sizin başarılı çalışmalarınız sağlayacaktır. Etrafımız yangın yerine dönüşmüş. Bunlarla baş edebilmenin yolu bilgiye hakım olmak bilgiyle donanımlı olmaktır. Çünkü bilgiye hâkim olanlar dünyaya hakim olurlar” İfadesini kullandı.

 

Kaymakam Eren Arslan ise konuşmasında; “Bilgiyi üreten toplumlar dünyanın kaderini belirliyor. Bugün dünyada bilgi üreten firmalar, şirketler ülkelerin önüne geçebiliyor.1960’lı yıllarda milli geliri bizim yarımız olan Güney Kore’nin bir şirketi ülkemizin toplam ihracatına eş ülkesine katma değer oluşturuyor. Tarım toplumu olan ülkemiz sanayi ve bilim toplumu haline getirmeliyiz. Teknolojiyi amacına uygun kullanarak kendi teknolojinizi üretmelisiniz. Fatih projesi o manada çok önemli projedir. Hükümetimize ve bakanlığımıza bu projenin hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum. Tabletlerin amacına uygun kullanılacağına inanıyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından öğrencilere tabletleri Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Stajyer Kaymakam Hasan Hüsnü Türker, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve okul müdürü Mustafa Kasap tarafından dağıtıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21