Of’ta İstiklal Marşı’nın Güzel Okuma Yarışması heyecanı yaşandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı anısına Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İstiklal Marşı’nın Güzel Okuma Yarışması”nda okullarında finale kalan öğrenciler, ilçe birinciliği için yarıştı.

Of’ta İstiklal Marşı’nın Güzel Okuma Yarışması heyecanı yaşandı
banner71

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 99. yılı anısına Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen “İstiklal Marşı’nın Güzel Okuma Yarışması”’nın 6.sı gerçekleştirildi.

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesinde düzenlenen ve Of Kaymakam Vekili Hayrat Kaymakamı İbrahim Şenkon, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of İlçe Sağlık Müdürü Barış Çağlar, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “İlçemizde altıncısını düzenlediğimiz İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında bu yıl okullarımızda bin 500 öğrencimiz İstiklal Marşı’nı ezberledi. Ben inanıyorum ki Akif’in de ifade ettiği gibi Asım’ın nesli, bu nesil olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan siz değerli yavrularımız sayesinde ülkemiz büyük işler başaracaktır. Yarının Asımları sizler olacaksınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. 15 Temmuzda bu milletin evlatları on tonluk tankın altına yatarak, millete doğrultulan namlulara göğüs gererek Asımın nesli olduğunu bir kez daha ispatladı. Selam olsun 15 Temmuz kahramanlarına, selam olsun vatan ve millet uğrunda hayatlarını feda edenlere. Bu programda bizleri yalnız bırakmayan Sayın Kaymakamımıza, Daire Amirlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırtmasın” dedi.

İlkokul, ortaokul ve lise kategorisinde ayrı ayrı yapılan yarışmanın sonunda ilkokul kategorisinde; Bölümlü Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Muhammet Efe Müftüoğlu birinci, İsmail Yıldırım İlkokulu’ndan Alperen Özkök ikinci ve Pınaraltı İlkokulu’ndan Mustafa Kaplan üçüncü oldu.

Ortaokul öğrencileri kategorisinde ise birinciliği Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’ndan Muhammet Coşkuner aldı. Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’ndan Azra Nur Karaahmet ikinciliği elde ederken Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulundan Muhammet Murat Şenocak ise üçüncü oldu.

Liseler arası kategorisinde ise Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinden Tolga Şentürk birinci, Solaklı Fen Lisesinden Zeynep Bilge Özkök ikinci, Of Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Tiraki üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri İstiklal Marşı’nın 99. kabul yılı resmi töreninde verilecek.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21