banner80

Of’ta Engelliler engelleri aşmak istiyor

Of’ta yaşayan bir grup engelli engellerinin ulaşım engellerinin kaldırılması imza kampanyası düzenledi.

Of’ta Engelliler engelleri aşmak istiyor
banner71
Of ta yaşayan bir grup engelli, yaşam hakkımıza saygı gösterilmediği, devlet kurumları, kaldırımlar, alışveriş yerlerine ve sahile erişemedikleri için eylem yaptılar.
 
Atatürk Bulvarı’nda buluşan engelliler, seslerini duyurabilmek ve sorunlarına çözüm bulabilmek için vatandaşlardan destek istediler.
 
Engelliler adına konuşan Nokta Hacıbektaşoğlu, “yaşam hakkımıza saygı gösterilmemektedir. Yolları ve kaldırımları kullanamıyoruz. Devlet kurumları ve alışveriş yerlerine erişemiyoruz. Of için nefes alma alanı olan ve bizlerin denize ulaşımını sağlayan sahil bölgesine geçme şansımız hiç yok. Alt geçitleri kullanamıyoruz. Of sahil alanına ulaşmak için yaya geçidi ve ışıklı kavşak istiyoruz” diye konuştu.
 
Vatandaşlardan destek isteyen Engelliler; Ulaştırma Bakanlığı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığına verilmek üzere hazırlanan metin için imza topladılar.
 
Protestolarını engelli vatandaşlar olarak yaptıklarını belirten Hacıbektaşoğlu; “herhangi bir Sivil Toplum Kuruluşu önderliğinde değil, bu Of’taki engelli vatandaşların protestosudur. Herhangi bir STK organizasyonu değildir. Sesimizi duyurana kadar eylemlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM TURAN
İBRAHİM TURAN - 9 yıl Önce

Yahu engellilerin sorunu varsa orada Kaymakam Bey var Belediye Başkanı var. Tutturdular her şeye eylem alayına eylem. Git anlat derdini çözmezlerse o zaman eylem yap. Bu ne ya.

Güven SARAL
Güven SARAL - 9 yıl Önce

Nerden biliosunuz gerekli bilgiler gerekli makamlara verilmedi

ibrahim turan
ibrahim turan - 9 yıl Önce

Eğer görüşmüşlerse onun haberi olurdu. Eylemin haberi olmazdı. Neyse artık.

vatandaş
vatandaş - 9 yıl Önce

nerden biliyosun gereken yerlere söylenmediğini arkadaş.hem söylemekmi gerekiyo alt geçide yapılan rampa sadece göstermelik engellilerin hiçbiri onu kullanamıyo.kaldırımlardaki rampalar dimdilk hiçbiri kullanamıyo.sadece eleştiri yapın siz..birgün oturun akülü arbaya bakalım nereye nekadar rahat bişekilde ulaşırsın

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21