Of’ta boş köylerde hırsızlar cirit atıyor

Of’ta son bir hafta içerisinde Keler, Ağaçseven, Başköy, Korkut ve Cumapazarı'nda çok sayıda boş eve giren hırsızlar, vatandaşları endişelendirmeye başladı.

Of’ta boş köylerde hırsızlar cirit atıyor
Of’ta son günlerde artış gösteren hırsızlık olayları vatandaşları endişelendiriyor.

Önce Ağaçseven, Başköy, Korkut ve Keler köylerinde yaşanan hırsızlık vakaları Cumapazarı Beldesi’ne sıçradı. Taşhan Mahallesi ve Saray Mahallesi’nde de çok sayıda eve hırsız girdi.
 
Kış sezonu olması nedeniyle vatandaşların köy dışında bulunmalarını fırsat bilen hırsızlar, köylerdeki boş evlere girdiler.
 
Of’un İyidere vadisinde bulunan Keler, Başköy, Korkut ve Ağaçseven Köylerinde yaklaşık 50 civarında eve giren hırsızlar, şimdi de Solaklı Vadisi’nde bulunan Cumapazarı Beldesi’nde ortaya çıktı.
 
Taşhan Mahallesi’nde 20 eve giren hırsızlar, Saray Mahallesi’nde de 5 eve girdiler. Evlerde çok fazla değerli eşya bulamayan hırsızlar, az miktarda para, ziynet eşyası ve silah gibi eşyaları çalan hırsızlar, kayıplara karıştı.

Köylerde ikamet eden az sayıdaki vatandaş ise tedirginlik yaşıyor. Taşhan Mahallesi sakinlerinden Serkan Gündoğdu yaptığı açıklamada, “Evlerin çoğunun boş olması nedeniyle ne kadar eve girildiğini de tam olarak tespit edebilmiş değiliz. Komşularımıza haber verdik. Köy dışında bulunanlar gelip evlerini kontrol ediyor. Evlerden eşya falan çalınmamış. Sadece Para, ziynet eşyaları, mermi ve silah alınıyor. Tüfekler dahi alınmadı. Mahallemizin girişinde bulunan petrol istasyonunun kamera kayıtlarını kontrol ettik. Mahallemize giriş-çıkış yapan şüpheli araç görmedik. Hırsızların yaya olarak dağ yollarından geldiklerini tahmin ediyoruz” diye konuştu.
 
Halk olarak tedirgin olduklarını belirten Gündoğdu, “Korkumuz mahallemize gelen yabancılar hırsız zannedilecek ve ortaya daha vahim sonuçlar çıkacak. Yetkililerin konuyu aydınlatmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Keler Muhtarı Mustafa Kara ise Of Havadis’e yaptığı açıklamada “köyümüzde çok sayıda ıssız ev var. Vatandaşlarımız kış aylarında ilçe merkezine ve diğer büyük şehirlere göç ediyorlar. Bu nedenle bir çok mahallemizde birer, ikişer tane şenlik evimiz var. Bir mahallemizde ikamet eden yaşlı bir amcamızın haber vermesiyle olayı öğrendik. Komşu evinin akşam kapalı olan kapı ve penceresinin sabah açılmış vaziyette görünce mahallede hırsızlık olduğunu öğrendik. Çelik kapıları bile açmışlar. Köy dışındaki komşularımıza haber verdik. Evlerindeki hasar ve zararları tespit ediyoruz” diye konuştu.
 
Köyde geceleri nöbet tutmaya başladıklarını belirten Muhtar Kara, “Komşularla birlikte köyde geceleri nöbet tutuyoruz. Hırsızları yakalayabilirsek cezaları önce biz vereceğiz. Gerçekten bu olay bize çok dokundu. Çok sayıda eve girmeleri bizi üzdü” diye konuştu.

Of Cumhuriyet Savcılığı tatrafından başlatılan soruşturmalar çok yönlü olarak devam ederken, Jandarma ekipleri de hırsızların yakalanması için çok yönlü çalışmalarını sürdürüyor. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz - 10 yıl Önce

Bu kadar hırsızlığa rağmen bir ipucu yoksa sormak lazım jandarma ne iş yapar?

AHMET ERTAŞ
AHMET ERTAŞ - 10 yıl Önce

BU HIRSIZLAR DEMEKKİ BİRKAÇ YILDIR UYKUDAYDI. ALLAH BELALARINI VERSİN. HIRSIZLIK UĞRUNA ZEBEŞKADA 64 YAŞINDAKİ KADINI ÖLDÜRMEDİLER Mİ. ONLARI BULUP BAYAĞI Bİ OSMANLI TOKADI ATMAK LAZIM. HEM TAŞAN TARAFINDA, HEMDE KELER TARAFINDA OLDUĞUNA GÖRE BU İKİ VADİDEN BİRER ARKADAŞ OLAN FIRLAMALAR VARDIR. YANLARINA ADAMDA ALMIŞLARDIR. BU İŞİ BERABER YAPARLAR. İKİ ÜÇ KİŞİ SIKIŞTIRILMALIDIR. İNSAN HAKLARI ( !!!!) GÖZETİLEREK. İNTERNET KAFELERE YADA KAHVEHANELERE, EĞLENMEYE BERABER GİDEN UYUZ TİP BU İKİ VADİDEN OLUP BERABER GÖRÜNEN SAHTEKARLARA DİKKAT. ÇARPTIK AMA BİTMEMİŞLER. OF JAND. GÖSTER KENDİNİ. İŞ SİZDE.................. SLMLR Y. BEY ÜZÜLDÜM YAHU ŞİMDİ HERKES YOLLARA DÜŞMÜŞTÜR BU KIŞTA GURBETTEN...........

ahmet bçvş.
ahmet bçvş. - 10 yıl Önce

yüksel bey yorumunu alalım. adam mesajını aldım der bariii. aldınmı.selamlar. harun beye, şemsettine meslsktaşın ve Adnan beye unutma üstünde kalmasın. faceden eklerlerse sevinirim. foto ve şemsettin diğerleri ekli harun ekli
cevabını bekleriz. aldım/ almadım gibi. hırsızlıkta istanbuldan bugünlerde gelen bizim vadiden ve öteki vadidenolup birlikte gezen kişilere özel dikkat. tüfekleri almadıklarna göre gurbetçi olabilirler. sabit köyde kalsalar tüfekleri alırlardı. sizin vadiye bakan kemal asb bu karakoldan gitmiş. genç çocuk iyi adam. görüşürsen iyi olur. abi şu korkut muhtarı dursunu cepten arada beni bi arasın olurmu bu telden çıkış yokda aha numaram 0 428 212 68 32 sendede olsun bu numara

ibrahim ozkaya
ibrahim ozkaya - 10 yıl Önce

allahim bunlardan bir kactanesini bize ver de bunlari seraat sistemi halledek adi ler bulacak baska biryermi bulamadiniz hicmi korkunuz yok gorseler sinin caniniza okurlar ama ne diyeyim tr hali bu bizlerin ne isi var allahin turk ku varken gurculeri getirip sokuyoz koye cay kesecekler bunlari turkiyeye bile sokmamak lazim burda bizim resmii kurumlara cok ihtiyac var neden gelen yabancilari ikameti belli deyil yurt disindan olsun veya yurt icin nerde oturacak nerde calisacak bunlarin kait altina alinmasi lazim

furkan terzıoğlu
furkan terzıoğlu - 9 yıl Önce

ofun keler başkoy ağaçseven korkut ta evlere gırılen 4gişitutuklandıktan sonra suçlu olmadıklari alaşilmıştır bunun üzerıne serbes bırakildılar gerçek suçlularinın araba çalişmaları devam etmektedır

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21