Of'ta Bayırbucak Türkmenleri için yardım seferberliği

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı öncülüğünde, Bayır-Bucak Türkmenleri için yardım seferberliği başlatıldı.

Of'ta Bayırbucak Türkmenleri için yardım seferberliği

Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan zulme dur diyebilmek, yaşanan acılara ortak olmak ve o insanların mağduriyetlerini gidermek adına Of Belediyesi ve Of Kaymakamlığı öncülüğünde, Sivil Toplum kuruluşları ve Of Halkı’nın destekleriyle bir yardım kampanyası başlatıldı.

 

Bayır-Bucak Türkmenleri için başlatılan bu kampanya, hem ayni yardım, hem de nakdi yardım şeklinde olacak.

 

Nakdi yardımlar için Of Ziraat Bankası’nda Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Hesabı adı altında 1868-6385 numaralı bir hesap açıldı.

 

Ayni yardımlar arasında yer alacak, kuru gıda, konserve, su, süt, meyve suyu, çay, şeker, çocuk maması, çocuk bezi, oyuncak ve battaniye gibi ihtiyaçların tespit edildiği yardımlar içinse, Atatürk Bulvarı eski Dergah Pastanesi’nde yardım kabul merkezi oluşturuldu.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, duyarlı tüm Of halkına yapacakları yardımlarından dolayı teşekkür etti. Türk halkının yardıma ihtiyacı olan insanlara her zaman yüreğini ve gönlünü açtığını belirten Başkan Sarıalioğlu; "İnsanlık adına yapılan her çeşit saldırı bir katliamdır ve affedilemez. Suriye birliklerinin, Rusya’nın da desteği ile yaptığı saldırılarda Suriye iç savaşı içerisinde muhalif kanatta kalan Lazkiye Türkmenlerinin oluşturduğu Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. Biz, kurumsal olarak da, Of Halkı olarak da Türkmen kardeşlerimizin yanındayız, onların acılarına ortağız. Ben öncelikle ilçemizde yer alan STK’lar ile Of Halkına ve yardımda bulunacak tüm hemşerilerimize şimdiden çok teşekkür ediyorum" dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 6 yıl Önce

YARDIM DENDİĞİNDE İLK ÖNCE AKLA OF İLÇESİ GELİR.HEMŞERİLERİMDEN ALLAH RAZI OLSUN .

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21