Of’ta 2. dönem okul güvenliği toplantısı yapıldı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okul Güvenliği” toplantısı Okul Polisleri ile Güvenlikçileri bir araya getirdi.

Of’ta 2. dönem okul güvenliği toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan protokolle okullarda “Okul Polisi” projesi uygulanıyor.

 

Ayrıca iki yıldır tüm Türkiye’de olduğu gibi Of’ta da İŞKUR ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan “Okul Güvenlikçisi” projesi ile de okullarda güvenlik görevlileri görevlendiriliyor.

 

Eğitim ve Öğretimde ikinci dönemin başlamasıyla “Okul Polisleri” ile “Okul Güvenlikçileri” arasında bir istişare toplantısı yapıldı.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan okul polisleri ve okul güvenlikçileri katıldı.

 

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Şükürler olsun ki birinci dönemi herhangi bir kayda değer sıkıntı olmadan geride bıraktık. Bu dönemin başında ise yaşanması muhtemel bir sıkıntıyı güvenlik kuvvetlerimiz sayesinde problemsiz atlattık. Bu dönemde de daha çok iş birliği ve dayanışma örneği göstererek başarımızı daha da geliştirebiliriz. Hepimizin çabası, gayreti Of’umuzun eğitiminin kalitesini, başarısını daha yukarılara taşımaktır. Biz bu projeden son derece memnunuz. Kimler katkı vermişse hepsine teşekkür ediyorum.  Güvenlik görevlilerimiz okulumuzun vizyonudur. Sizlerin giyimi, kuşamı, öğrencilere ve okula gelenlere karşı tutumunuz okulun tanınmasına ve sevilmesine olumlu yönde etki edecektir. İnşallah bu birliktelik ve eşgüdümle başarılı ve huzurlu bir dönem geçiririz. Hepinize çalışmalarınız nedeniyle teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan da yaptığı açıklamada; “Öncelikli olarak Milli Eğitim Müdürümüze misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Birinci dönemin muhasebesini yaparak ikinci dönemde daha güzel işler yapmanın derdindeyiz. Hatalardan ders çıkarırsak daha güzelini yaparız.  Etkilediğiniz insan kadar ya da işinizden tatmin olduğunuz kadar mutlu olursunuz. Ciddi duruşunuz, samimiyetiniz başarınızı ve kalıcılığınızı artırır. Her daim teyakkuzda olmalısınız. Okulunuzun çevresinde dikkatinizi çeken bir durum olursa çekinmeden okul polisinizi arayın. Bizler sizlerin çalışmalarınızdan memnunuz. Çok önemli görev ifa ediyorsunuz. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza hizmet ediyorsunuz, onlar hayatları boyunca sizleri asla unutmazlar. O nedenle onlara hep bunu düşünecek tutum içinde olun. Okul servislerinde de yaşanacak olumsuzluklar konusunda hassasiyet gösterin. Hepinize işlerinizde kolaylıklar diliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21