Of’ta 104 hafız için icazet töreni yapıldı

Of Müftülüğü bünyesinde Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Kur’an Kurslarında eğitim alarak hafızlığını tamamlayan 104 hafız için Of’ta toplu icazet töreni düzenlendi.

Of’ta 104 hafız için icazet töreni yapıldı
banner71

Of Müftülüğü tarafından Of Çarşıbaşı Büyük Camii’nde düzenlenen icazet töreninde Of’ta eğitim veren Kur’an Kurslarında hafızlığını tamamlayan 104 hafız icazet aldı.

 

Hocaları ile birlikte Of Belediyesi önünde toplanan 104 hafız, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyerek Çarşıbaşı Büyük Camii’ne ulaştı.

 

Burada mehter takımı tarafından sunulan marşları dinleyen vatandaşlar ve hafızlar, cemaatin tekbir sesleri eşliğinde camiye girdiler. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Kurs Hocaları adına Yemişalan Kur’an Kursu öğreticisi Arif Aydoğdu hoca açılış konuşması yaptı.

 

Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Of Kaymakam Vekili Hayrat Kaymakamı İbrahim Şenkon birer selamlama konuşması yaptılar.

 

Programda Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç konuşma yaptılar.

 

İstanbul Çamlıca Camii İmam Hatibi İshak Danış hoca ve Reisül Kurra Hüseyin Harputoğlu hocanın Kur’an-ı Kerim okuduğu programda Hüseyin Harputoğlu hocanın önderliğinde mezun olan öğrenciler tarafından da kısa süreler okundu.

 

İl Müftü Vekili Sıtkı Kaya’nın teşekkür konuşmasının ardından Hüseyin Harputoğlu’nun yaptığı dua ve kılınan öğle namazının ardından İcazet töreni sona ererken Hafız olan öğrencilere Albayrak Vakfı tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 2 yıl Önce

GENÇLERİMİZE VERİLEN ÖNEMSEMELERDEN DOLAYI TEŞÜRLER EDERİM.SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21