banner80

Oflu öğretmenler Vanlı meslektaşlarını andı

24 Kasım öğretmenler Günü nedeniyle Of’ta düzenlenen programda Oflu Öğretmenler Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden öğretmenleri andılar.

Oflu öğretmenler Vanlı meslektaşlarını andı
banner71
24 Kasım Öğretmenler Günü, Of’ta düzenlenen resmi ve özel programlarla kutlandı.
 
Resmi program Hükümet konağı önünde yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız’ın Anıt’a 24 Kasım özel çelengini sunduğu program Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla sona erdi.
 
Of Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Öğretmenler Gecesi ise Sahil Tesisleri Ali Usta Yemek Salonu’nda yapıldı.
 
Van’da yaşanan deprem de depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin olması nedeniyle eğlencenin yapılmadığı gecede depremde hayatını kaybeden öğretmenler için saygı duruşu yapıldı.
 
Gecede konuşan Of Belediye Başkanı Murat Saral, “çok değerli öğretmenlerimiz için, bizlerin bugünlere gelmesini sağlayan hocalarımız için neler yapsak azdır. Onların emeklerinin karşılığını ödememiz mümkün değildir. Eski Başkanımız ve şimdiki Milletvekilimiz Oktay Saral’ın başlattığı ve Belediyemizin geleneksel olarak sürdürdüğü bu özel gecemizle sizlerle bir arada olmak bizleri mutlu etmiştir. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” diye konuştu.
 
Hayırsever işadamlarının destekleriyle Of’ta eğitim çıtasının yükselmeye devam ettiğini belirten Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Tüm eli öpülesi öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Bir ay öncesinde Van ve çevresinde meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden 75 öğretmenimizi rahmetle anıyor, geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyorum. Eğitim adına yapılan çalışmalarda sizlerin başarısı çok önemli. Çünkü bizleri yetiştiren sizlersiniz. Türkiye’nin en önemli ilçesinde görev yapmaktasınız. Bu yörenin insanlarına daha şevkle, daha canı gönülden hizmet vermek için gayret göstereceğiz. Buradan eğitim adına bizlere her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Murat Saral kardeşime, eski Milletvekilimiz Kemallettin Göktaş’a, Milletvekilimiz Oktay Saral’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a ve marka Of’un marka hayırseverlerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Öğretmenler Günü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında 1. Olan Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Baltacı kompozisyonunu okurken Şiir yarışmasında birinci olan Mikdat Sarıalioğlu ilköğretim okulu öğrencisi Fatmanur Afacan ise şiirini okudu. Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına en genç öğretmen olan Serince İlköğretim Okulu Öğretmeni Süleyman Turan, en kıdemli öğretmenler adına da Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi Müdürü Ali Sabri Korkmaz birer konuşma yaptılar.
 
Gecede emekli olan öğretmenler Halit ulu, Mahmut Cemal Şahin, Osman Aydemir, Kamil Velioğlu, Hamdiye Kazan, Nurettin Gencal, Bayram Murat’a Of Belediye Başkanı murat Saral tarafından birer plaket verildi.
 
Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin Of Anadolu Lisesi Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu eşliğinde yeminlerini etmelerinin ardından yemek ikramına geçildi.
 
Programın son bölümünde Of Kaymakamı Tuncay Sonel tarafından Rize İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız’a başarı belgesini ve plaket verildi. Ayrıca Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu da Milli Eğitim personeli adına Müdür Yıldız’a hediye takdim etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21