Oflu öğrencilere sıra dışı konferans

Birinci Sınıf Emniyet Müdürü, Sanatçı, Şair ve Eğitimci Ahmet Sula Of’ta düzenlenen iki ayrı etkinlikte öğrencilerle buluşarak “Şuurlu Gençlik” konulu konferans verdi.

Oflu öğrencilere sıra dışı konferans

Of Kaymakamlığı ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen konferansla Birinci Sınıf Emniyet Müdürü, Sanatçı, Şair ve Eğitimci Ahmet Sula Oflu öğrencilerle buluştu.

Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen konferansa Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kaymakam Refiki Ali Can Uludağ, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Önce insan sonra görev adamıyız

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Ahmet Sula konuşmasında; “Statülerimiz kimliklerimizin önüne geçmemelidir. Statüleri ile büyüyenler, statüleri bitince yok olup giderler. Kimliklerinizle statülerinizi zenginleştirin. Sizi çekemeyenler ya vizyonu dar olanlardır ya da sizi kıskananlardır. Dostlarınızı kötü günde tanırsınız. Başarılarınızı takdir etmekte cimri davrananlar sizleri kıskananlardır. İnsanları akıllarıyla dinleyin. Görüntü sizi yanıltır. Makamların önemli olmadığını, önemli olanın o işi yaparken insanlara dokunmaktır. Bizler için emniyet müdürü olmak, profesör olmak, vali olmak ya da bir başka meslek sahibi olmak yalnızca bu hayatta rızk temini için yaptığımız iştir. Oysa bunun algılanması ise Emniyet Müdürü Ahmet, Profesör Mehmet veya Vali şu şeklinde oluyor. Hâlbuki bizler sadece makamlarda oturan kişileriz. Bu unvanların hiçbir kıymeti yok. Önemli olan o işi ne kadar iyi yaptığın ve ne kadar insana dokunduğundur. Ben bir insanın devlete olan sevgisini fikirlerinden değil, yaptığı işi ne kadar iyi yaptığından anlarım. Dünyada büyük oyunlar oynanıyor. Ben sizi size anlatmak, sizin ne kadar önemli olduğunuzu hissettirmek için buradayım. Öğrencilerin kalbine temas etmek çok önemlidir. İnsanların sizi ne zannettiği değil, sizin kim olduğunuz önemlidir. 15 Temmuz sadece ülkemiz için değil insanlık tarihinin kırılma noktasıdır, Allah’tan iyisini isteyin, inanın, çalışın mutlaka karşılığını alırsınız." dedi.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Sula’ya Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek tarafından filografi sanatıyla yapılmış Türk Bayrağı plaketi takdim edildi.

Öğleden sonraki kuşakta Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Ahmet Sula, konferans sonundan burada da öğrencilerin sorularını yanıtladı. Sula, öğrencilerin ve protokol üyelerinin göstermiş olduğu ilgi ve alakaya teşekkür etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21