banner80

Oflu Karateciler üç şampiyon çıkardı

Trabzon’da düzenlenen Uluslararası Trabzon Open Karate Şampiyonası’nda Oflu katreciler başarılı performanslarıyla göz doldurdular.

Oflu Karateciler üç şampiyon çıkardı
banner71

Uluslararası Trabzon Open Karate Şampiyonası 10-11 Haziran tarihlerinde Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

 

Türkiye’den Giresun, Trabzon, Of ve Rize’den çok sayıda karatecinin katıldığı şampiyonaya Gürcistan ve Azerbaycan da sporcular katıldı.

 

Şampiyonanın ilk gününde gençler sahne alırken ikinci günde ise minik ve yıldızlar sahne aldı. Türkiye erkeklerde şampiyonluk kupasını alırken Gürcistan 2.lik kupasını, Azerbaycan ise 3.lük kupasını kazandı.

 

Enes Aydın ve Bengisu Altınkaya Şampiyon

Birinci gün müsabakalarında Of Karate takımından Gençler 70 kg da Enes Aydın ile 59 kg da Bengisu Altunkaya 1.lik elde ederken gençler 68 kg da Muhammet Emin Emer ile Ümit Erkek 40 kg da Seyyit Safa Yılmaz 2.lik elde etti.  3 sporcu da üçüncü oldu.

 

Yıldız Bayanlarda Nedime Cemre Eren şampiyon

Yıldız ve miniklerin sahne aldığı ikinci gün maçlarına Of Karate Takımı 12 sporcusuyla katıldı. Yıldız bayanlarda 40 kg’da Nedime Cemre Eren şampiyon olurken Yıldız erkeklerde 50 kg’da Resul Eroğlu, Yıldız bayanlarda 40 kg’da Emine Baş ve Minik bayanlarda Gülnaz Berra Çakiroglu 2. Oldular.

 

Of Karate takımı sporcularından Zübeyde Doğan, Oğuzcan Yağız Şişik, Enes Yılmaz, Hatice Naz Çakıroğlu ve Merve Ulusoy ise 3.cü olarak madalya almaya hak kazandılar.

 

Gaziantep öncesi önemli bir sınav oldu

Şampiyonanın oldukça verimli geçtiğini ifade eden Of Karate Takımı Antrenörü Salih Doğan; “Sporcularımız performanslarıyla göz doldurdular. Bu tür maçlar sporcularımızın deneyim kazanması adına oldukça faydalı oluyor. Özellikle Ağustos ayında Gaziantep’te yapılacak olan ümit genç ve 21 yaş altı Karate şampiyonası için eksiklerimizi görme açısından oldukça faydalı oldu. Derece elde eden sporcularımızı kutluyorum. Gelecek turnuvalarda daha iyi olacağımıza ve Trabzon’umuza ve Of’umuza daha büyük başarılar kazandıracağımıza inanıyorum. Turnuva boyunca bizleri yalnız bırakmayan ailelerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

MAŞALLAH, KARETİCİLERİN BAŞARILARINI DEVAMINI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21