Oflu Karateci Abdülkadir Kara Avrupa 2.si

Ankara’da yapılan Avrupa Bölgeler Takım Karate Şampiyonasında Abdülkadir Kara Avrupa ikincisi oldu.

Oflu Karateci Abdülkadir Kara Avrupa 2.si
Ankara’da yapılan Avrupa Bölgeler Takım Karate Şampiyonasına Türkiye 5 bölgedeki takımlarıyla katıldı. Akdeniz Bölgesi takımında yer alan Of Belediyesi Karete Takımı sporcusu Abdülkadir Kara, Ümit-Genç Erkeklerde olarak Avrupa İkincisi oldu.
 
Abdülkadir Kara ilk maçını Estonyalı rakibi ile yaptı ve rakibini 5-0 gibi net bir skorla yendi. İkinci turda İspanyalı rakibi ile karşılaşan Kara, bu maçı da 6-1’lik skorla kazandı. Kara İspanyalı rakibine verdiği tek puanı da cezayla verdi. Abdülkadir Kara 3.turda rakibini 9-1’lik teknik üstünlükle süre dolmadan bitirdi.
 
Kara son maçta rakibi ile berabere kalarak turnuvayı yenilmeden tamamlayan tek sporcu oldu.  Abdülkadir Kara ayrıca turnuvada maçlarını en farklı skorlarla kazanan sporcu oldu.
 
Abdülkadir Kara, elde ettiği bu başarı ve derecesiyle siciline Avrupa ikinciliğini ekleyerek Of Belediyesi Karate Takımının Avrupa’da derece yapan ilk sporcusu oldu.
 
Kara’yı tebrik eden Of Belediye Başkanı Murat Saral, başarısından dolayı kendisine laptop hediye etti.
 
Of Belediyesi Karate Takımının antrenörü Salih Doğan, Karate takımına verdiği destek nedeniyle Başkan Murat Saral’a teşekkür etti. Doğan, “elde ettiğimiz başarı ile bizlere destek verilince neler yapabileceğimizi göstermiş olduk. İleride bu başarı daha büyük hedeflere yönlenmemizi sağlayacak. Bizi sürekli kamçılayan maç sonuçlarını takip eden bir Of halkı olduğunu bildiğimizden sürekli Of halkından elektrik alıyoruz bu da bize daha sağlam adımlar atmamızı sağlıyor. Emek veren ve destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
emin berberoğlu
emin berberoğlu - 10 yıl Önce

salih bey ve sporcumuza başarılar tebrikler aslında ofda gündem bu olması gerekir genç değerlewrimizi el üstünde tutmamız lazım belediye başkanımız kaymakamımız tüm daireler sivil toplum örgütleri bu genç yüreklere sahip çıkmalı tebrikler arkadaşlar sizde teşekkür edin genç arkadaşlara

kemal salih
kemal salih - 10 yıl Önce

işte bu güzel haber, tebrikler,

İBRAHİM TURAN
İBRAHİM TURAN - 10 yıl Önce

Görülüyorki destek verildiği zaman neler başarıyor insanlar. Of'a ve Trabzon'a yaşattığınız gurur için takım adına Salih Hocaya teşekkür ederim. Kolay iş değil bunlar. Saygılar...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21