banner80

Oflu İmamlar Hafızlık ve Güzel okumada şampiyon

Trabzon’da yapılan İmamlar arası yarışmada hafızlık ve güzel okuma derecelerini Oflu imamlar kazandı.

Oflu İmamlar Hafızlık ve Güzel okumada şampiyon
banner71
Of Müftülüğü bünyesinde görev yapan İmam Hatipler Yusuf Haşıl ile Recep Kahvecioğlu, Trabzon’da yapılan yarışmalarda birinci oldular.
 
Trabzon Müftülüğü bünyesinde yapılan yarışmalarda hafızlık dalında Uğurlu Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Camii İmam Hatibi Yusuf Haşıl (36) birinci oldu.
 
Haşıl, Of müftülüğü bünyesinde yapılan yarışmada 1.olarak İl yarışmasına katılma hakkı elde etmişti. İl’de de 1.olan Haşıl, Sinop’ta yapılacak bölge yarışmasında Trabzon’u temsil edecek.
 
Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında ise Of Erenköy Merkez Camii İmam Hatibi Recep Kahvecioğlu (41) birinci oldu. Kahvecioğlu da Of’ta yapılan elemelerde birinci olduktan sonra Trabzon’da yapılan yarışmaya katılma hakkı elde etmişti. İl Müftülüğü’nde yapılan yarışmada da birinci seçilen Kahvecioğlu Ordu’da yapılacak olan bölge yarışmasında Trabzon’u temsil edecek.
 
Recep Kahvecioğlu ve Yusuf Haşıl yaptıkları açıklamada “inşallah bölge yarışmasında da birinci olarak Trabzon’umuzu ve Of’umuzu Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştular.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM TURAN
İBRAHİM TURAN - 10 yıl Önce

Recep Hocamı Dernekpazarı'ndan tanıyorum. Allah(cc) ses vermiş Hocama. İnşallah İl birinciliğini Bölge birinciliğiyle taçlandırır. Allah(cc) razı olsun Hocalarımızdan.

hasan hilmi uzunlar
hasan hilmi uzunlar - 10 yıl Önce

degerli hoca efendilere başarılar diler ALLAH'tan uzun ve hayırlı ömürler dilerim

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21