Oflu Gazeteci, Ankara’da dernek kurdu

Ankara’da görev yapan Zaman Gazetesi Muhabiri Oflu hemşerimiz İsmail Altunsoy, Enerji Gazetecileri Derneği’ni kurdu.

Oflu Gazeteci, Ankara’da dernek kurdu
Enerji gazetecilerinin mesleki gelişime katkı sağlamak amacıyla Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) kuruldu.
 
Dernek, basın mesleğinde ihtisaslaşma sürecine katkı sağlama ve enerji gazetecilerini bir çatı altında buluşturmayı hedefliyor. Merkezi Ankara'da bulunan derneğin Kurucu Yönetim Kurulu'nu İsmail Altunsoy (Zaman), Evrim Ergin (Reuters), Olcay Aydilek (Habertürk), Mehmet Nayır (Sabah), Merve Erdil- (Hürriyet), Ufuk Şanlı (Vatan) ve Murat Fırat (Petrol Plus) oluşturuyor.
 
EGAD Başkanı İsmail Altunsoy, son yıllarda gazetecilik mesleğinde ihtisaslaşmanın giderek önem kazandığına vurgu yaparak, sivil toplum kuruluşu olarak EGAD'ın da bu sürece katkı sağlamayı hedeflediğini söyledi.
 
Dernek olarak öncelikle basın yayın kuruluşlarından destek beklediklerini ifade eden Altunsoy, derneğin amacını "Son yıllarda Türkiye'de daha çok ön plana çıkan enerji sektöründe uzman gazeteciliği geliştirmek, enerji gazeteciliği ile enerji dalındaki mesleki yayın organlarınca çalışan gazetecileri bünyesinde toplamak ve üyelerin mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak" olarak tanımladı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 10 yıl Önce

SN.ALTUNSOY u tanıyor kendisine güveniyoruz.Güzel şeyler yapacağına inancımız tamdır.Oflu olarak kendisi ile gurur duyduk...

DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 10 yıl Önce

TEBRİK EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

TARAFTAR
TARAFTAR - 10 yıl Önce

Of''u unutmayın.Memleketiniz sizden katkı bekliyor....

a.baki
a.baki - 10 yıl Önce

gelecekte işini iyi yapan gazetecilerin yetiştirilmesi için kurulan EGAD adlı dernekte, İsmail Altınsoy gibi tecrubeli bir gazetecinin olmasına çok sevindim. Başta hemşerimiz İsmail Altınsoy olmak üzere EGAD derneğindekii tüm ekip arkadaşlarına başarılar dilerim

kasım orhan istanbul
kasım orhan istanbul - 10 yıl Önce

ismail kardeşim derneğiniz hayırlı olsun

Aydın Altunsoy
Aydın Altunsoy - 10 yıl Önce

Sevgili kardeşim,yıllarını gazetecilik mesleğine vermiş,bu yolda doğruluktan ayrılmayan,sadece ülkesi ve milleti adına faydalı olmaya çalışan,ilkeli,azimli,dürüst kişilerin bu tip toplumsal faaliyetlerde bulunmasını takdire şayan buluyorum.Nezdinizde diğer yönetim kurulundaki arkadaşlarınla beraber başarılar diler,tebrik ederim.

koray saral
koray saral - 10 yıl Önce

Öncelikle Sayın altunsoy a türkiyenın baskentinde önemli bi derneğe imza attığı için bi oflu hemşerisi olarak onur duydumu söylemek isterim..medyadanda takıp ettiğim kadarıyla ankaradakı gurur duyucağımız hemşerilerimizin başında gelenlerden. bi oflu olarak güzel kardesımıze şükranlarımı sunuyorum.başarılarının devamını diliyorum.

atilla berker.
atilla berker. - 10 yıl Önce

ismail beyi tebrik ediyorum. ve hemşerimizin böyle bi etkinliğin başında olması ayrıca bi gurur.


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21