banner80

Of Yüksek Öğrenim Öğrenci yurdu öğrencilerin hizmetinde

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Of’ta yapılan Yüksek Öğrenim Öğrenci yurdu öğrencilerin hizmetine girdi.

Of Yüksek Öğrenim Öğrenci yurdu öğrencilerin hizmetinde
banner71
Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak bir yıl önce çalışmalara başlanan 300 kişilik Of Öğrenci Yurdu ve Sosyal tesislerinin inşaatı süresinden altı ay önce bitirilerek öğrencileri ağırlamaya başladı.
 
Of Teknoloji Fakültesi’nin eğitime başlamasının ardından öğrencilerin konaklayabilmesi için çalışmaları yoğunlaşan Öğrenci Yurdu da tamamlanarak hizmete girdi.
 
Of Belediye Başkanı Murat Saral, Dekan Prof Dr.Kenan Gelişli ve Yurt Müdürü Yücel Türk ile birlikte yurtta konaklayan öğrencileri ziyaret eden Of Kaymakamı Tuncay Sonel, öğrencilerle sabah kahvaltısı yaptı.
 
Fakülte bünyesinde eğitim gören öğrencilerin beş yıldızlı otel konforunda yapılan Yurt binasında konakladıklarını belirten Kaymakam Sonel, “Bu durum hem onlar adına hem de bizler adına mutluluk verici bir olay. Marka Of’umuza marka değeri katacak olan Yurt binamızın Of’umuza kazandırılmasında büyük emeği olan çok değerli ve başarılı bürokratlarımızdan Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak abimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Of’umuza böyle bir eseri kazandırmasından dolayı şahsım ve tüm öğrencilerimiz adına kendisine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
Dokuz dönüm üzerine yüksek standartlı inşa edilen yurt binası her türlü sosyal donatıya sahip olup, öğrencilerin boş zamanlarını geçirmelerine yardımcı olacak Halı Saha, Basketbol ve Voleybol sahaları da bulunmaktadır.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Nuhoğlu
Ali Nuhoğlu - 10 yıl Önce

Of ilçemize eğitim alanında yatırım yapılmasına vesile olanlara teşekkür ediyoruz. İnşallah Trabzon ilçeleri arasında Of eğitim potansiyeli ile ilk sıraya yerleşecektir.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21