Of TSO’dan Menemen ve Turgutlu ziyareti

Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi Menemen ve Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odaları ile bölgesel yatırım ve hizmette birlikte hareket etmek amacıyla Kardeş Oda Protokolü imzaladı.

Of TSO’dan Menemen ve Turgutlu ziyareti

Of Ticaret ve Sanayi Odası, Menemen ve Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odaları ile bölgesel anlamda yatırım ortamının gelişmesine katkı sağlamak, ortak projelerde işbirliği yapmak, Odalara kayıtlı üyelerin ortak menfaatlerine hizmet edecek işlerde birlikte hareket etmek amacıyla Kardeş Oda Protokolü imzaladı.

 

Protokolleri imzalamak ve bilgi alış verişinde bulunmak üzere Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral, Meclis Başkanı Zühal Akyüzlü ve Yönetim Kurulu üyeleri İzmir’e gitti.

 

Menemen Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen ziyarette bir araya gelen iki oda yöneticileri, iş birliği protokolü imzaladı. İmza törenine, Menemen Ticaret Odası (MTO) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral ve MTO Meclis Başkanı Ali Azgın katıldı.


Menemen Ticaret Odası (MTO) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral, törende yaptığı konuşmada, "Karadenizin enerjisi ile 
İzmir’in sıcaklığını birleştiriyoruz. Of Ticaret ve Sanayii Odası yakından tanıdığımız kardeş olmak istediğimiz bir odamızdır. Kardeş olmaktan çok mutluyuz" dedi.

 

Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral ise yaptığı konuşmada; “Kardeş oda olarak her türlü yardımı ve imkânı sizlerle paylaşmaya hazırız. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimizle birlikte çalışmalarda ortak hareket etmek isteriz. Kardeş odamızla hem imza atmak hem de ortak projeleri konuşmak için buradayız. İmzalanan protokolün sadece bir kardeşlik protokolü olmasından öte gerçekten OF TSO’nun ve Menemen Ticaret Odası’nın faaliyetlerini, birbirleriyle yazı, fotoğraf ve haber paylaşımı, eğitim iş geliştirme ve diğer odalarla olan teknik destekleri, birimler arası personellerin kardeş odalarla beraber çalışmaların yapılması gibi düşüncelerimiz var. Gerçekten altı dolu sonuç getirecek bir çalışma olmasını istiyorum bunun için için geldik. Hemen akabinde Menemen’de ne tür yatırımlar yapılabilir, ne tip fırsatlar vardır, hangi sektörlerde imkânlar, yer altı yer üstü zenginlikleri nelerdir gibi bize böyle detayları çıkartacaksınız inşallah, biz de ona göre iş adamlarımızı ile birlikte hemen bir sonraki ziyarette iş görüşmelerini birebir yapmak üzere yeniden ziyarete geleceğiz. Tekrar sizlere bizi ağırladığınız için teşekkür ediyor en kısa sürede Of’a bekliyoruz” diye konuştu.

 

İmzalar ve plaket sunumu ile sona eren imza töreninin ardından şehir turu yapıldı.

Şehit Kubilay anıtına ve Menemen Şehitliğine ziyaret düzenlendi, Topçu Yüzbaşı Oğuz Özkara tarafından şehitlik, anıt ve Kubilay olayı hakkında bilgi verildi.

 

Programın ardından Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, imzaladıkları protokol ile kardeş oda olan Of Ticaret ve Sanayi Odası ile ve Menemen Ticaret Odası'nın yönetimini makamında ağırladı.

 

Demirağ, ziyaret için teşekkür ederek konuklara Foça'nın tarihi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Menemen temaslarının tamamlanmasının ardından Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’na hareket edildi.

 

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasında  bir araya gelen iki oda yöneticileri, kardeş oda protokolü imzaladı.

 

İmza törenine, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Meclis Başkanı Yavuz Semizler, Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral, Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zühal Akyüzlü ve her iki odanın Meclis üyeleri katıldı.

 

Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral; "Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bundan sonraki kardeşliğimiz hayırlı işe yarasın. Turgutlu bizim için çok önemli bir yer. Kardeş oda olarak her türlü imkanı sizlerle paylaşmaya hazırız. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimizle birlikte çalışmalarda istişare etmek isteriz. Kardeş odamızla hem imza atmak hem de ortak projeleri konuşmak için buradayız" diye konuştu.

 

Turgutlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ise yaptığı konuşmada; “Sizleri Turgutlu’da ağırlamaktan son derece mutluyuz. Karadeniz deyince aklımıza ilk Of geliyor. Biz Of’ta çok iyi bir şekilde ağırlandık. Of’taki ilgiyi başka bir yerde göremedik. Of Ticaret ve Sanayi Odası ile hep iş birliği içinde olduk. Of’la hep iç içe yaşadık. İş birliğimiz devam edecek. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak Of Ticaret ve Sanayi Odası’yla kardeş oda olduğumuz için mutluyuz” dedi.

 

Konuşmaların ardından iki odanın yönetim kurulu ve meclis başkanı tarafından kardeş oda protokolü imzalandı. Karşılıklı plaketler takdim etti.

 

Törenin ardından Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Turgutlu Karadenizliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği de Ziyaret edildi.​ Turgutlu’nun önde gelen Sanayi firmaları Orka Tarım ve Seramiksan fabrikalarında incelemelerde bulunuldu.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21