banner80

Of Teknoloji öğrencilerine hoş geldin kokteyli

Of Teknoloji Fakültesi yönetimi düzenlediği kokteylle fakülteye bu yıl kayıt yaptıran öğrencileri, Of idari yönetimiyle buluşturdu.

Of Teknoloji öğrencilerine hoş geldin kokteyli
banner71

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Of Teknoloji Fakültesi 2013-2014 akademik yılda fakülteye kayıt yaptıran birinci sınıf öğrencileri için tanışma ve kaynaşma kokteyli düzenledi.

 

Fakültede düzenlenen kokteyle Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Gelişli, Of Medya Derneği Başkanı Yüksel Yaşar, Of’ta görev yapan basın mensupları, Fakülte yönetimi ve öğretim üyeleri ile 1.sınıf öğrencileri katıldı.

 

Kokteylde konuşan Dekan Gelişli, “Fakültemizin bazı eksiklikleri olmasına rağmen fiziki yapı olarak üniversite kapasitesinde bir yapısı bulunmaktadır. Fakültemizde 51 akademik ve idari personel bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın gayretleriyle 1 milyon liralık yardımla önemli laboratuvar alt yapımızı tamamladık. Hocalarımızın da gayretleriyle AB Hibe Programları kapsamında hazırlanan projelerle eksikleri giderecekler. Trabzon ve Of güvenilir bir şehir. Bu bakımdan öğrencilerimiz çok şanslı. Fakültemizde uygulama ağırlıklı eğitimi öngörüyoruz. Teknoloji Fakültelerinin Mühendislik Fakülteleri ile aralarındaki farklılıklar da ortadan kaldırıldı. Aranan ve güvenilir insan olmaya çalışın” diye konuştu.

 

Üniversitelerin bilimin üretilip toplumun hizmetine sunulduğu yerler olduğunu belirten Of Kaymakamı Eren Arslan, “1920’lerde 2 üniversitemiz varken bugün 200’in üzerinde üniversiteye kavuştuk. Zaman kontrol edilemeyen bir olgudur. Zamanınızı iyi değerlendirin. Zaman çok hızlı geçiyor. Of’un her şeyiyle üniversiteyi ve öğrencisini sahiplenen yanı var. Bu sizin için önemli bir şanstır. Değişen dünyada lisan ve zaman çok önemlidir. En az iki lisan öğrenmeye çalışın. Hepinize başarı dolu eğitim hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kokteylde davetlilere çeşitli yiyecek ve içecek ikram edilirken, Kaymakam Arslan ve davetliler öğrencilerle sohbet etti.

 

2009 yılında eğitime başlayan Of Teknoloji Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve Ağaç İşleri Mühendisliğin bölümleri ile yaklaşık 300 öğrenciye eğitim veriyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

SADECE İLÇEMİZDE DEĞİL TÜM OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZE SAĞLIKLI ÖMÜR, BAŞARILI EĞİTİM VE ÖĞRETİM DİLEKLERİMLE.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21