banner80

Of Teknoloji Fakültesi eğitime başladı

2008 yılında temeli atılan ve Of’un en büyük yatırımı olan Of Teknoloji Fakültesi, 2011 yılında 2 bölümü ile resmen eğitime başladı. Fakültenin ilk öğrencilerini Kaymakam Sonel ve Başkan Saral ağırladı.

Of Teknoloji Fakültesi eğitime başladı
banner71
2004 yılında Bakanlar Kurulu Kararıyla Of Teknik Eğitim Fakültesi adıyla kurulan, Eylül 2007’de ihalesi yapılan, Şubat 2008’de dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından temeli atılarak inşaat çalışmaları başlatılan, Kasım 2009’da Of Teknoloji Fakültesi adını alan, 2010 yılında inşaat çalışmaları tamamlanan fakülte, 2011-2012 eğitim öğretim sezonu ile birlikte eğitime başladı.
 
Ağaç İşleri Endüstrisi Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği olmak üzere 4 bölümle eğitim verecek olan Of Teknoloji Fakültesi, Ağaç İşleri Endüstrisi Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleriyle bu yıl eğitime başladı.
 
Her iki bölüme de 60’ar öğrenci alan fakülte 120 öğrencisiyle eğitim-öğretim hayatına başladı.
 
Kaymakam Sonel’den öğrencilere yemek
Fakültenin eğitime başlamasının ilk gününde Of Kaymakamı Tuncay Sonel ve Belediye Başkanı Murat Saral, Fakülte yönetimi ve Fakültenin ilk öğrencilerine yemek ikram etti.
 
Of Sahil Tesisleri Ali Usta Yemek Salonunda düzenlenen yemeğe Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Gelişli, Of Devlet Hastanesi Başhekimi İdris Kurtuluş, Fakülte Genel Sekreteri Hasan Dursun Cevahir, Fakülte Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.
 
Of Teknoloji Fakültesinin öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Geleceğimiz Türkiye’sinde önemli işlere imza atacak olan bu pırıl pırıl gençlerimize öncelikle yöremize hoşgeldiniz diyorum. Sizler ailelerinizi bırakarak buraya geldiniz. Artık bizlerin evladısınız. Kaymakamlığımızla, Belediyemizle, Dekanlığımızla her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum”dedi.
 
Demir ve Özen’e teşekkür
Fakültenin eğitime başlamasına katkı sunan YÖK Başka Vekili Demir ile KTÜ Rektörü Özen’ de teşekkür eden Sonel, “buradan siz çok değerli öğrenciler ve yöre halkı adına, Of Teknoloji Fakültesinin yöreye kazandırılmasında, başta Of’un tüm dinamikleri olmak üzere emeği geçen herkese ve Fakültenin bu yıl öğrenci alması için büyük bir özveride bulunan YÖK Başkan Vekili Sayın Ömer Demir ile KTÜ Rektör’ü Sayın İbrahim Özen’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 
Yemekte konuşan Dekan Kenan Gelişli, Fakültenin inşaat çalışmalarından eğitime başlangıcında geçen süre içerisinde kendilerine her aşamada destek olan ve eğitime başladığı ilk günde de öğrencileri ağırlayan Kaymakam Sonel’e teşekkür etti.
 
Sıcak ilgi, kayıt dondurmaktan vazgeçirdi
Yemeğin ardından öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Tuncay Sonel ve Başkan Murat Saral, öğrencilere Of ve üniversite hakkındaki ön düşüncelerini ve Of’u nasıl bulduklarını sordular.
 
Bazı öğrenciler üniversitenin yeni olması nedeniyle kayıt dondurmayı planladıklarını, ancak karşılaştıkları güzel ortam ve sıcak ilgi nedeni ile bu düşüncelerinden vazgeçerek eğitimlerine devam edeceklerini ifade ettiler.
 
Başkan Saral’dan servis sözü
Öğrenci yurdunun hizmete girmesine kadar Trabzon’dan gidip gelecek olan öğrencilerin ulaşım sorununu çözmek için öğrencilere söz veren Of Belediye Başkanı Murat Saral Trabzon’dan gelen Belediye otobüslerinin üniversiteden döneceğini söyledi.
 
Sohbetin ardından Kaymakam Sonel, Başkan Saral ve Dekan Gelişli, öğrenci ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar ÇAKIR
Yaşar ÇAKIR - 10 yıl Önce

İlçemizde üniversitenin açılışına çok sevindim.Üniversitenin ilçemizde açılmasında emeği geçen gelmiş geçmiş tüm yönetiçilerimize teşekkür ediyor,ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.Bu vesile ile Kocaeli'nden Of'a selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 10 yıl Önce

sevgili öğrenciler ilçemize hoş geldiniz sizler artık bizim yavrularımızsınız her konuda sizlere yardımcı olacağız ilçemizle bütünleşmekten çekinmeyin insanımızın misafirperverliğini hissedeceksiniz.iki kelimede sayın esnaflarımıza lütfen bu gençleri ilçemizden soğutmayalım fırsatsızlık etmeyelim. bu vesileyle üniversitemizi ilçemize kazandıran tüm birimlere bir oflu olarak şükranlarımı bildiririm üniversitemizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim...

OFLU
OFLU - 10 yıl Önce

İLÇEMİZDE OKULUMUZUN AÇILMASI ÇOK GÜZEL OLDU YARDIMI GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.Yeni kayıt yaptıran kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum.

YAHYA ALPER
YAHYA ALPER - 10 yıl Önce

Uzun çabalar ve emekler sonuç verdi ve fakültemiz hayata geçti.Öğrenci arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum.Eklemek istediğim bir konu ise İsmail beyin yorumunda esnafa yönelik fırsatçılık yapılmaması talebi şık olmadı.Bu sözden esnafımızın fırsatçı olduğu durumu çıkar ki bence ayıp etmiş olursunuz.

F.Zengin
F.Zengin - 10 yıl Önce

Yeni açılmış bir fakültenin ilk öğrencileri olmak zordur elbet. Yıllarca çalışmış emek vermiş arkadaşlarım, dersanelerin reklam yayınlarında veya kitapların kapaklarında gösterilen üniversite hayatını belki of ta yaşayamayacaksınız. Gerçekçi olmak gerekirse o hayat of ta henüz yok. Ama unutmamak gerekirki sizler üniversitelisiniz. Olmayanı oldurtmak sizlerin elinde. Siz isteyeceksiniz of size vericek. sizler ilk ler olarak biraz zorluk çekeceksiniz elbette ama ileride belkide bu kıymetli fakültenin ilk mezunları olmanın gururunu yaşama fırsatı var elinizde. Sizlere şimdiden başarılar diliyorum...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21