banner80

Of TEF’te “Trafikte Empati Hareketi” konferansı

Of Teknoloji Fakültesi Enerji Kulübü tarafından düzenlenen “Trafikte Empati Hareketi” konulu konferansta İstanbul Gedik Üniversitesi öğretim görevlisi olan Asil Özbay öğrencilerle buluştu.

Of TEF’te  “Trafikte Empati Hareketi” konferansı
banner71

2018 yılında “Trafikte Empati Hareketi” projesi ile hayata geçirilen “Motorcu Dostu Trafik” sosyal sorumluluk projesiyle trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması amaçlanıyor.

 

Of Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencilerini oluşturduğu Enerji Kulübü tarafından düzenlenen “Trafikte Empati Hareketi” konulu konferansta İstanbul Gedik Üniversitesi öğretim görevlisi olan Asil Özbay, bilgi ve tecrübelerini üniversiteli öğrencilerle paylaştı.

 

Proje ile planlı, programlı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde çaba sarf etmeyi hedeflediklerini söyleyen İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyeni Asil Özbay, "Aytemiz, Castrol, Unico Sigorta, TMF (Türkiye Motosiklet Federasyonu), Yuasa, MKSF (Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu), MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği), Suzuki ve TMP (Türkiye Motosiklet Platformu) olarak yola çıktığımız “Motorcu Dostu Trafik” projesinin ikinci yılında etkinliklerimizi geniş kitlelere yayarak daha kapsamlı bir bilinçlendirme çalışması yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Projenin 2019 yılı ikinci etabı kapsamında, üniversitelerde gençlerle de bir araya geldiklerini belirten Asil Özbay, "Gerek, 17 yıllık motosiklet kullanıcısı ve üniversite öğretim görevlisi olarak yollarda edindiğim deneyimleri, bu rotalarda dikkat edilmesi gereken yerleri, güvenli sürüşün ve güvenlik donanımlarının önemini, diğer araçların yoldaki motosiklet kullanıcılarına sergiledikleri davranışların hayati önemlerini anlatıyoruz" dedi.

 

Özbay; yapılan  etkinliklerle gençlerin çok daha bilinçli birer kullanıcı olarak trafiğe katılmalarını hedeflediklerini ifade etti.

Yapılan sunum sonrası Öğretim Görevlisi Asil Özbay'a Of Teknoloji Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Coşkun Bayram tarafından plaket takdim edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21