Of Polisi araç hırsızlık şebekesini çökertti

Of’ta bir süredir yaşanan araç hırsızlık olaylarının zanlıları Of Polisinin başarılı çalışmasının ardından yakalanarak tutuklandı.

Of Polisi araç hırsızlık şebekesini çökertti

Of’ta bir süreden beri devam eden hırsızlık olayları neticesinde çok sayıda araç çalınmıştı. En son geçen hafta çalınan 61 FF 577 ve 61 SC 265 plakalı araçların ardından çalışmalarını yoğunlaştıran Of Emniyeti, zanlıları yakaladı.

 

Güvenlik kameralarından hafiye gibi iz süren Asayiş ekipleri, hırsızlık çetesini Arsin’de yakaladı.

 

İlk etapta yakalanan D.Ş. Of’a getirilerek hakim karşısına çıkartıldı. D.Ş. suçlamaları kabul etmezken tüm suçu amcasının oğlu olan ve daha önce 5 sabıkası bulunan ve denetimli serbestlikten yararlanan üniversite öğrencisi H.Ş.’ye yükledi.

 

D.Ş.’nin tutuklanarak Trabzon Bahçecik Cezaevine gönderilmesinin ardından Arsin nüfusuna kayıtlı 1978 doğumlu M.K. ile Arsin nüfusuna kayıtlı 1995 doğumlu H.Ş. de yakalanarak gözaltına alındı.

 

Of Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlıların çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verildi.

 

Of Devlet Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, Trabzon Bahçecik cezaevine gönderildi.

 

Öte yandan önceki gün tutuklanan D.Ş.’nin evinde yapılan aramalarda çok sayıda oto teyp ve araç müzik sistemleri ile aksesuarlar ele geçirildi.

 

Operasyonlarda bulunan araçlar sahiplerine teslim edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21