banner80

Of Medya Derneği’nde görev değişimi

Of Medya Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurulunda Of’un Nabzı Gazetesi sahibi Ahmet Muratoğlu başkanlığa seçildi.

Of Medya Derneği’nde görev değişimi
banner71

2013 yılında kurulan ve 2014 yılında yaptığı İlk Olağan Genel Kurulunun ardından faaliyetlerine başlayan Of Medya Derneği, 2.Olağan Genel Kurulunu yaptı.

 

Genel Kurulun ardından düzenlenen toplantıda bir araya gelen yönetim kurulu görev dağılımı yaptı.

 

ÜÇ YILI GERİDE BIRAKTIK

Toplantıda konuşan Kurucu Başkan Yüksel Yaşar; “2013 yılında kurmuş olduğumuz derneğimiz üç yaşına geldi. Zaman çok hızlı geçiyor. Derneğimizi kurarken ben değil, biz fikri ile hareket edeceğimizi ifade ettik. İş yoğunluğumuz içerisinde derneğimize yeterince zaman ayıramasak da bugün burada yaşanan bu güzel tablo, zamanı boşa harcamadığımızı gösteriyor. Her ay düzenli bir şekilde toplantılarımızı yaptık. Derneğimizin kuruluş yıl dönümü olan Basın Bayramı’nda yani 24 Temmuz’larda bir araya geldik. 10 Ocak Gazeteciler ve İdareciler günümüzü güzel etkinliklerle geçirdik. Bir futbol bir de voleybol olmak üzere iki farklı etkinliğin yapılması fikrini ortaya koyduk. İnşallah daha güzel proje ve etkinliklerle bundan sonra da Of’umuza güzellikler katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

İNŞALLAH OF’A ÖRNEK OLURUZ

Derneğin Kurucu Başkanı olma onurunu yaşadığını ifade eden Yaşar; “Derneğimizin kuruluş sürecinin tamamlanmasının ardından 2014 yılında yapılan 1.Olağan Genel Kurulda aday olmadım. Ama bütün üye arkadaşlarımızın ortak kararı ile yeniden başkanlığa seçildik. İki yıllık görev süremizin ardından 2.Olağan Kongremizde de arkadaşlarımızın değişim talebi ile görevi Başkan Yardımcımı Ahmet Muratoğlu kardeşimize devrettik. Yeni görevimiz Denetim Kurulu Başkanlığı oldu. Of’umuzda ve ülkemizde bu örneklere maalesef çok rastlayamıyoruz. Bir görevi alan onu ömür boyu devam ettirmek istiyor. Bunu hep eleştirdik. İşte bu gün de en güzel şekilde örneğini yaşıyoruz. İnşallah bu alanda da Of’umuza örnek oluruz” ifadelerin kulandı.

 

GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK SİLAHI MEDYA

Toplantıda konuşan Başkan Muratoğlu, günümüzün en büyük silahının medya olduğunu söyledi. Dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda daha güzel ve yaşanılabilir bir Of için neler yapılabilir konuları görüşüldü.

 

YÜKSEL BEYE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kurucu Başkan Yüksel Yaşar’a teşekkür eden Başkan Ahmet Muratoğlu, "Derneğimizin kurulduğu günden günümüze kadar başkanlık görevini yürüten Yüksel beye teşekkür ediyorum. İnşallah şimdiden sonra da aynı ekip ve azimle birlik ve beraberlik için bu görevi yürüteceğiz." diyerek bütün üyelere teşekkür etti.

 

Of ilçesinin huzurlu olması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Başkan Muratoğlu, "Özellikle gençler için tehlike oluşturan içki, kumar ve eroin tehlikesinin Alimler Şehri olan Of İlçesinde sözünün dahi geçmemesi gerektiğini ifade ederek, basın olarak bu tür sorunların ortadan kalkması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

İNSANLIĞIN HAYRI İÇİN ÇALIŞMALIYIZ

Ülkemizde ve dünyada basın yayın organlarının esas amaca uygun şekilde çalışması halinde dünyaya huzur geleceğini söyleyen Muratoğlu, "İnsanlığı yönlendiren baş etkenlerden biri olan Basının, insanlığın hayrına çalışması halinde huzur ve barış mümkün olacaktır. Aksi halde heva ve hevesleri için çalışan basın huzur değil, huzursuzluğu tesis edecektir." dedi.

 

Derneğin kuruluş amacından da bahseden Başkan Muratoğlu, "Of Medya Derneği olarak amacımız, farklı medya kuruluşları olarak kardeşçe bir arada bulunmak ve gerçek manada yaşanılabilir bir Of için mücadele etmektir. Bunun için Dernek üyelerimiz ile aylık olarak istişare toplantıları yapıyor ve Of için neler yapılabilir noktasında görüş alışverişinde bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Yeni oluşturulan dernek yönetimi şu şekilde oldu:

Başkan : Ahmet Muratoğlu

Başkan Yardımcısı : İzzet Keleş

Başkan Yardımcısı : Ömer Alkan

Sekreter : Fahri Hacıcaferoğlu

Sayman : İmdat Osmanoğlu

Üyeler : Mustafa Yaşar ve Şefik Üstündağ

 

Denetim Kurulu Üyeleri :

Yüksel Yaşar,

Murat Gözütok

Recep Arslan

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri :

Yaşar Falcı, Sadullah Dervişoğlu, Yaşar Çakır, Fatih Aktürk ve Gökhan Çakır

 

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri :

Hamit Küçükakyüz, Faruk Atamer ve Ali Kemal Türk   

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21